şükela:  tümü | bugün
46 entry daha
  • müzikleri, oyunculuklar ışık, kamera açısı, efsane bir kara mizah.
  • cok iyi dizi
  • hakkında herkesin nedense iyi dediği ama gerçekte o kadar da iyi olmayan dizi. netflix'in ekşi'den toplu hesap aldığını düşünüyorum artık, bu kadar fazla olumlu yorumun başka açıklaması olamaz.

ergen dizisi falan değil evet, ama şu dizinin neresinde kahkaha attınız allah aşkına? kara mizahı fazlasıyla seven biri olarak, dizide 2-3 yer hariç güldüğümü hatırlamıyorum.

izletiyor mu kendini? evet. dizi aşırı kötü de değil ancak bu kadar övülecek neyi var anlamadım. tek sevdiğim kızın ingiliz aksanı.

maksimum 6.5 puan alabilecek netflix yapımı dizi. ama netflix sosyal medyayı fazlasıyla etkin kullanarak 9-10'luk bir yapımmış gibi gösterebiliyor. sırf bu yüzden netflix'i bırakabilirim.
  • götüm gibi dizidir. blacklist, person of interest ya da ne bileyim csı gibi mantık süzgecinden geçmemiş, ameleler için çekilmiş dizileri seviyorsanız sevebilirsiniz tabi.

yukarıda, ergen dizi değil ama ehehe diyen amcıklara da selam olsun. sizin yorumunuzla dizi izleyenin allah belasını versin.
  • kara mizahın kahkahalarla güldürmesi gerektiğini sananları ve diziyi, tamamen alakasız konu/türlere sahip person of interest, blacklist, hatta csi (ney) ile kıyaslayanları görebiliyorsunuz.

kara mizah sizi güldürmez. kara mizah aq adı üstünde, hem karamsardır hem absürt. kahkahalarla gülmek istiyorsan git durum komedisi izle.

"csi gibi mantık süzgecinden geçmemiş"
    mantık süzgecinden geçmesi gerekmiyor. bir diziye başlarken "siyesay gibi mantıklı dizi izlemeliyim" diyorsanız, pek fazla tercih kalmıyor ortada. bilgisizliğinizi hakaretle kapatma çabanız çok acınası. csi izlemek istiyorsan git csi izle, cold case aç, csi new york, law and order var, manyak mısın kardeşim, bu dizinin csi ile alakası ne? adamlar, biz "polisiye" dizi çekeceğiz dedi de beceremediler sanki. channel 4'dan çıkma diziden law and order senaryosu bekliyorsunuz asdghf.

(bkz: double facepalm)
  • kara mizah denilince benim aklıma gelen tür tam olarak da bu dizideki kara mizahtır. kara mizah denildi diye preacher izlemiştim 1 sezon boyunca kara mizah'ı sanki çocuklara yazdırmışlar gibi boyunca saçmalık vardı dizide fakat bu dizide karakterlere oturtulmuş ve olay örgüsünü tamamlayan şekilde; illaki komik olma zorunluluğuna bağlı kalmadan yapılmış bir kara mizah sergilenmiş çok da güzel olmuş.

diziye başlama sebebim başrolde olan james karakteriydi ancak alyssa karakteri de inanılmaz iyiydi şaşırdım açıkçası bu kadar iyi olmasına karakterin.

8 bölüm 20 dakika zaten 1 günde çok rahat bitiyor dizi gayet akıcı bu konuda. karakterlerin hareketleri saçma gelmiyor size geçmişlerini güzel yansıtmışlar hatta flashbackler oldukça hüzünlü bu yanını sevdim. diziden bir fargo havası aldım ve fargo kadar uzun olmaması ve aynı hissi vermesi çok büyük bir artı bana göre, ayrıca ingiliz aksanı da büyük bir artı. tek sevmediğim karakter ise siyahi lezbiyen polis karakteriydi, aşırı iticiydi bana göre.

bu aralarda dizi arıyorsanız hemen başlamanızı öneririm.
  • double facepalm yaparken girilen 3 kelimelik entryi okuyamayan limited edition ekşi yazarı izleyicisi olan dizidir.

derdim ne karamizah (ulan bahsetmemişim bile hani) ne de bir kıyaslama (gene öyle bir örnek yok entryimde ama canın sağolsun).
  • cok basit ogeler kullanilarak inisli cikisli olabilen ic seslerini tam yerinde veren karakterleri oynayanlarin rollere gercekten yakistigi ikinci sezonunu merakla bekleten dizidir. oyle zaman gecsin diye oturup basina 8 bolumu bir gunde bitirdim.
    --- spoiler ---

birinci sezon 3. bölümde ki dans sahnesini çok sevimli bulduğum dizidir aynı zamanda
    --- spoiler ---
  • yine gelmis begenmeme timi buna da.

hizlica izlenip biten bir dizidir. kirk yilin basi bir sey bulduk izledik netflix de bi rahat birakin mk. hayatin anlamini ariyoruz diyen yok zaten.

bu arada burada yorum okuyup bir diziye baslamak normal ama tutup boktansa 8 bolum de izlenmez heralde. zorlayan yok. dunyanin sonu degil. *
  • ofiste öğle yemeklerinde izlenecek, hafta sonu kahve keyfi yaparken izlenebilecek yepyeni bir dizidir. beğenmeme timi yine işini yapmiş çok şükür. şimdi neden beğenebileceğimizi konuşalım.
    dizi akıcı mı? evet.
    dizide karakterler seni çekiyor mu? evet.
    olay örgüsü/kurgusu doğru mu? evet.
    kopukluklar var mı? varsa da göze batmıyor.
    soru işaretlerini cevaplıyor mu? evet.
    çocuk istismarına, ilişkilere, intihar ve cinayete, aile tutumlarına, sorumluluklara, psikolojiye siz farkında olmadan (siz diyorum çünkü beğenmeme timi) değinip sizi etkiliyor mu? evet.
    görüntü, kostüm, müzikler başarılı mı? evet.
    daha ne istiyosunuz?

dizi şahsen kara mizahı güzel yansıtan, baymadan kasmadan ilerleyen bir dizi. tavsiye ederim.
21 entry daha