şükela:  tümü | bugün
 • pink floyd'un kaydedilip yayınlanmamış şarkılarından oluşacak ve ekim ayında yayınlanacak olan albümü.
 • ekimde tüm müzik marketlerde görebileceğimiz bir geri dönüş albümüdür.
 • 2014 içerisinde çıkarılacağı belirtilen albüm.o zaman ;yak bir sigara.

  theguardian

  independent

  telegraph

  billboard
 • http://www.radiorgasm.com/…liyor-the-endless-river/

  heyecan yaptim ulan sabah sabah. ama ya cok sikko bisey cikarsa diye de korkmadan edemiyorum.
 • dark side of the moon ve the wall'un yaratıcısı roger waters olmadan çıkarılacak albüm,büyük ihtimal yarak gibi olacaktır.pink floyd'a derinligini katan roger abimizin muhtesem beyniydi,o olmadan malesef ortalama düzeydeki iyi gruplardan bir farkı yok pink floydun,demem odur ki pf fanları fazla heyecan yapmasınlar.

  itin götünden gelen edit: iş bu entryde bahsi geçen ortalama düzeydeki iyi gruplar seviyesi ccr,deep purple,lynryrd skynryd,beatles gibi rock tarihinin hatırı sayılır grupları seviyesidir.günümüz müzik piyasasında ki ortalama gruplar,gruptan sayılmayarak bu entry döşenmiştir.pink floyd'un calısmaları benim gözümde basit albümlerden öte sanat eseridir,senfonidir ancak yoluna maestrosu olmadan devam etmektedir,yeni albumle ilgili kaygıların temeli budur.saygılarınıza sunarım efenim.

  yoğun bakımdan gelen edit : vurmayın beyler artık öldüm ve ışığı görünce düşünme şansım oldu.
  gilmour ve wright baba özellikle enstrümental beste konusunda tanrı katındalar,ve artık eminim ki albüm güzel olacak.maestro mr.waters piç kurusu bir egoist olduğu için kalan efsanelerden 2 tını duysak o bile kârdır.evet 360 derece döndüm.tevbe ettim.
 • içimi kıpır kıpır eden bir haber oldu bugün bu durum. lan işe bak. rüyanda görsen inanmazsın bile. ama adamlar yeni albümü çıkaracaklarmış.

  (bkz: kıyamet yakın meşaleleri yakın)*
 • roger waters olmadan yapılan taş gibi bir the division bell albümü varken, işbu albümün waters'ın yokluğunda kürek gibi olacağını söylemek gözümde pırasa olmakla eşdeğerdir.
 • pink floyd diye bir grup çıkmış geyiklerini 2014'te yeniden canlandıracak albüm. yazarken bile garip geliyor*. işin en güzel yanı kayıtların bir kısmının the division bell döneminde gerçekleştiğinden içinde rick wright bestelerinin de yer alacak olması.

  takvim yapraklarından ekimi işaretledik, bekliyoruz.
 • haberlerden okuduğum kadarıyla, the division bell'de kullanılmamış parçaların üzerinde david gilmour'un tekrardan çalışarak ortaya çıkaracağı bir albüm gibi duruyor. nick mason'ın şu an olaya pek dahil olmadığı bile düşünülebilir. işin güzel yanıysa, çalışmaların division bell zamanından olmasından dolayı rick wright'ın albüme dolaylı yoldan katkı yapıyor olması.

  yalnız david gilmour, zamanında roger watersthe final cut'ta the wall'un kayıtları sırasında beğenilmemeleri nedeniyle çıkartılan parçaları kullandı diye eleştirmişti. şimdiyse gilmour'un yaptığının, onun yaptığından hiçbir farkı yok. ayrıca, the wall'un artığının the division bell artığından iyi olacağı su götürmez. yine de dileğim, the division bell ayarında bi albüm olması şeklinde.

  tabii bu durum karşında waters'ın nasıl hareket edeceği de merak konusu. özellikle the division bell'in üzerinden biraz zaman geçmesinden sonra, yani son 15 sene içerisindeki pink floyd'un yokluğuyla çıkaracağı bir solo albüm müthiş ilgi çekecekken, şimdi yine bu 15 senedir bahsettiği solo albümünü gerçekleştirmesi durumunda yine pink floyd'un commercial gölgesinde kalması söz konusu olabilir. ama bu tamamen kendi suçu tabii.

  diğer yandan bu girişim yine aralarını açabilir. çünkü yeni pink floyd albümü grubun devamını simgeliyor. halbuki roger waters'ın öfkesi diğer üçünün grubu devam ettirmeyi bırakınca geçmişti. en azından albüm çıkınca, kendisine ne düşündüğünün sorulmaması gerektiğini düşünüyorum. neyse, ilginç gelişmeler bizi bekliyor demektir.