• bbc yapımlarını, david tennant'ı veya perukları sevenlerin izleyebileceği minik dizi.

--- spoiler ---
    moralimi düzeltti, meğer sadece bizde değil ne ingiltere'de ne iskoçya'da adalet varmış. hukuk sistemi eleştirisi yapmışlar ve delillerin geçersiz olduğunu ispatlamaya dönüşeli, en iyi adalet elinle verdiğindir, diyor. bir de karma var elbette, döner seni de bulur.
    --- spoiler ---
  • ilk bölümünde çok farklı bir senaryo sunmasa da oldukça geren, bbc one'ın yeni mini dizisi. önümüzdeki iki bölümde bir efsane çıkacak mı göreceğiz.
  • richard walters'ın harika bir şarkısı.

tie my hands behind my back
    i’ll close my eyes and think of england
    bring the sack down
    pull the ropes round
    push me into crates and boxes
    as you always do

if this ever goes the wrong way
    save me from the where are they now
    if they ever figure out
    let chains be ashes
    oh let chains be ashes

call the papers, radio stations
    flash ball blimey
    make me famous
    build a temple of my body
    burn my name in new york city
    as i need you to

if they ever figure out
    let chains be ashes
    let these chains be ashes
    oh let chains be ashes

i’m inside the blackest light
    the outside is mine tonight

if they ever find me i’ll
    let chains be ashes
    oh let chains be ashes
    oh let chains be ashes

soul kitchen versiyonu için;

http://youtu.be/zb9uaqnecwu
  • bbc'nin yeni hukuk/gerilim dizisi. başrolünde david tennant yer alacak, will burton isimli yetenekli bir avukatı canlandıracak. aldığı hiçbir davayı kaybetmeyen kahramanımızın bir cinayet duruşmasındaki baş şüpheliyi serbest bıraktırmasıyla işler karışacak.

imdb
    fragmanı

edit: 29 ekim'de yayınlanmaya başlayacak.
  • zenci avukata pozitif ayrımcılığın dibine vurulmuş olan dizi. biraz spoiler olabilir. okumak isteyen ona göre okusun.

zenci avukat, dna araştırması yapan kurumun ve doktorun itibarını zedeleyip delili geçersiz kılacak imalarda bulundu. hakim sen ne diyorsun aqum evladı demeden soruşturmayı devam ettirdiği gibi arama izni verilen deponun yanındaki depoyu, depo sahibi açıp burası da benim diyerek aranmasına izin verdiği halde bulunan delil geçersiz sayıldı. madem oradan çıkacak delil geçersiz sayılacaktı, aramaya gelen ekip, yapılacak arama sonucunda bulunacak delillerin geçersiz olduğunu bilmiyor muydu ki, depoyu arayıp, içinde buldukları delili mahkemeye sunabildiler? zenci avukatın yerinde beyaz bir avukat olsaydı barodan atmışlardı.

zenci avukatın hele bir de kendisini hiç ilgilendirmeyen ve tarafı olmadığı katilin öldürülmesi olayını adeta bir sherlock edasıyla çözmesi yok mu insanı kendinden aldı. sanırsın senaryoyu kendisi yazmış. o kadar birebir çözdü olayı.

altı üstü 3 bölümlük hukuk dizisi yapıyorsunuz. bütün amacınız saçmalamanızın sınırlarını göstermek miydi?
  • david tennant'ın 3 bölüm sürecek mini dizisi. ilk bölümü izledim klasik ingiliz dizisi. muhtemelen 2. sezonu olmayacaktır, zira broadchurch 2. sezon onayını almış.

edit: 4 bölüm demiştim, takıntılı ruhların ısrarı üzerine 3 bölüm olarak düzelttim. öyleymiş.
  • 3 bölümlük ortalama altı bir dizi.

siz yüce fularlılar ona buna göndermeleri ve manaları çıkaradurun, ben yereceğim. çünkü izlerken keyif almadım. elde var sıfır dizisiydi benim için.

--- spoiler ---

1. bölümdeki bakkal kesin türk. tipiyle, giyinişiyle, aksanıyla tam bir türk erkeği.

olay örgüsü belli olan bir konu fazla bölmüşler. odaklanmakta sorun yaşatıyor. dağılıyorsun izlerken.

kibirli zenci avukatın hediye kutusundan çıkan şeyi anlayamadım. tehdit edilmesini de manasız buldum. çünkü el sıkıştı ahahaha süper gönderme var dmi ama.. müthiş amaçsız.

normalde her kötü karaktere, sebeplerinden ötürü her zaman hak vermişimdir ancak bu dizide hiçbir manası yoktu ve sebepsizce tehdit oluşturuyordu.

--- spoiler ---

konu fena değildi fakat bok ettiniz bayım.
  • david tennant'ın avukat rolünde yer aldığı ingiliz dizisi. 3 bölüm hemencecik izleniyor. kurgu çok sağlam mı denirse; güzel, kendini izletiyor ama mükemmel diyemem.

--- spoiler ---

will'in bürosunda kendinden başka muhteşem avukat yok, adamın davasında tek kelime edemediler. ayrıca dizinin sonunda will'in ıntikamını almak için yaptığı plan, ne beyinler var be dedirtmiyor. ben ingilizlerin bu normalliğini, uçlarda olmamalarını seviyorum.keyifle izledim.

--- spoiler ---
  • benim icin bu aksama damgasini vuran, baska bir kevin moore/osi harikasi. osi 4 cikana kadar meraktan ve heyecandan catlayacak olan bunyeye bir nevi ilac.
  • ilk bölümdeki bakkalın kesinlikle türk olduğu 3 bölümlük mini dizi...

ve evet, bbc yapımları adina konuşacak olursam, bu sefer olmamış olan dizi.

yine de adalet sisteminin ingiltere gibi bir ülkede bile, bazı noktalarda, suistimal edilebildiğini görmek için bile izlenebilir.
hesabın var mı? giriş yap