şükela:  tümü | bugün
 • bethesda' dan çok acayip bir korku klasiği geliyo gibi görünüyor. resident evil' ın yaratıcısı shinji mikami yapıyormuş. 2014 yılında şu anki konsollar, yeni nesil konsollar ve pc için çıkacakmış. trailerı ve screenshot' ları korku oyunu sevenleri azdırıcı nitelikte. bakarken çüküm kalkmadı desem yalan olur.

  http://www.bolumsonucanavari.com/…rseller-37445.htm

  http://www.pcgamer.com/…sdas-been-teasing-all-week/

  her nesil başlangıç dönemlerinde bütün firmalar yeni döneme güçlü bir şekilde girerek bazı oyun türlerini tekeline almak için uğraşırlar. mesela ps1 ve ps2 neslinde survival horror için resident evil ve silent hill kapışırken ps3 neslinde dead space bunları tokatlayıp o koltuğa oturmuştu. anlaşılan önümüzdeki nesilde de bethesda korku oyunu benden sorulacak demek istiyor bu oyunla. öyle olacak mı göriciiz.
 • şu über fragmandaki malzemenin yarısı bile oyunda gelirse sıçırtabilitesi inanılmaz olabilir. adamlar öyle bir trailer yapmış ki çoğu hollywood fragmanından daha sağlam. bethesda faktörü zaten heyecanı direk 2 ile çarpıyor.
 • bethesda'nın yayıncılığını (dağıtımcılığını), tango gameworks'un ise yapımcılığını üstlendiği oyun.
 • hollywood fragmanlarına taş çıkartan muhteşem bir fragmanla beni deli etmiş oyun. heyecanlan bekliyorum, elder scrolls vi'yı fallout 4'ü unutmuş durumdayım.
 • efsane olmayan, kotumser tahminle 6/10, iyimser tahminle 7/10'luk bir oyunla karsilasagiz diye dusunuyorum. yeni konsolun ilk oyunlarindan olacagi icin bir sure goz onunde olacak sonra unutulup gidecek bence.
 • insanı geren muhteşem oyun. henüz oynama şansım olmadı ama fragmanı bile yetti. bunu oynarken gireceğim stres sebebi ile dünyevi tek bir derdim bile aklıma gelmez, tek amaç hayatta kalmak olurdu sanırım.
 • niye bu kadar az entry girildiğini anlamadığım rahatsız oyun. bu oyunu yapanlar da rahatsız.
 • yeni bi oynanış vidyosu yayınlanmış fantastik oyun. ben izlerken bilmem hatırlar mısınız 13 ghosts diye bi film vardı ona benzettim. mekanlar, mekanlara özgü enteresan canavarlar falan.

  merakla beklemekteyiz efem.
 • fallout 3/ new vegas oynanisi ve manhunt psikopatligiyla harmanlanacaksa, düsünmeden alacagim oyun olacaktir.
 • ps3 versiyonu için söylüyorum; dış mekanlarda bu kadar kötü kaplamaları en son 2005 yılında resident evil 4 çıktığında görmüştüm. tabi o zaman "vay validesini adamlar yapmış" diyorduk. sene 2014 olunca siktir çekiyoruz mecburen.

  yer gök iç içe, çözünürlük çamur... kamera açısı evlere şenlik. karakterin ekranın bir çeyreğini kaplıyor, geri kalan kısımda ne gördüysen gördün.

  tabi burda en içten küfürlerimizi id tech 5'e iletmemiz gerekiyor. rage gibi son yılların en büyük sıçışının ardından aynı naneyi bu oyunda da yemeyi başarmışlar. texture'lar hala gecikiyor. her kapıyı açtığımızda, her ara videoya girdiğimizde önce kaplamaların yüklenmesini bekliyoruz. pc oyunu değil ha bu, bildiğin standart bir donanıma hazırlanmış, konsol oyunu. bu arada ilk defa kasan ps3 oyunu gördüm, o da çok ayrı bir başarı.

  karakter tam bir kalas, hareket animasyonları kalas, dediğim gibi kamera kalas... oyunu karanlık tutmuşlar, zannedersin gerilim artsın diye. yok lan; kaplamaları görme dalga konusu olmasın diye, tembellik işte.

  ilk 3 bölümde ki yaklaşık 70-80 dk falan sürüyor düzgün oynarsan; konu namına zerre birşey yok. ama hiç yok yani; biz kimiz, nerden geldik nereye gidiyoruz, o ayna ne işe yarar, şehir neden harabe oldu, neden resident evil 4 oynuyor gibi hissediyorum 2014'de? (shinji mikami yüzünden olabilir bu sonuncusu)

  bu senenin en büyük hayal kırıklığı olur bu oyun söyleyeyim.

  id tech 5'le herhangi bir oyun yapılması da yasaklansın bence.