şükela:  tümü | bugün
  • e3 2017'de duyurulmuş oyundur.

https://www.youtube.com/watch?v=vwvplgvt5ae

edit: steam'de dünyanın en pahalısının yine bizim ülkemizde satıldığını gördüğümüz oyun ayrıca. 'rekabet' gereği bu fiyatların bu hale gelmesine ve dünya birincisi olmamıza neden olan herkese teşekkür ederiz.
  • steam ön siparişinde 266 lira istenen oyun. ön siparişler genelde indirimli olduğundan asıl fiyatı olan 500 liraya satılmadığı için almayacağım. yüzlerce saati gömeceğiniz, senaryosu bittiğinde multiplayerında da yüzlerce saat çılgın atacağınız bu devasa open world şahaserini gelin siz de ucuza almayın , fiyatı aşağı çeken yerli tekel aral ithalat'ı mail bombardımanına tutarak , bu oyunun hakettiği fiyat olan 500 tl'den satışa çıkması için siz de elinizi taşın altına sokmaktan çekinmeyin.
  • outlast bu oyunun yanında halt etmiş, gümbür gümbür gelmekte olan oyun.
  • yeni bir oyun içi fragmanı yayınlanmış ve göstermeye çalıştıkları üzere tuzak kurmak üzerine yoğunlaşıyorlar oyunu biraz daha gizlilik çerçevesinde geliştirebilmek için. doğru bir adım. dilerim doyurucu bir hikaye ile de bu güzelliği bizlere sunmuş olacaklar ekim ayında.

https://www.youtube.com/watch?v=nndot05olea
  • tuzak kurmak üzerine yoğunlaşıyorlar oyunu biraz daha gizlilik çerçevesinde geliştirebilmek için. öyküye önem vereceğiz dediler.
    bu sefer düşmanımız, psikopat bir fotoğrafçı.
    ölümcül fotoğrafçı stefano, uzun yıllar bir savaş bölgelerinde fotoğraflar çekmiş. onun takıntısı, bir insanın dünyadaki son anlarını ölümsüzleştirmek. stefano, can çekişen insanların yüz ifadelerini çekmekten büyük bir keyif alıyor ve o dakikaları yakalamak için oldukça vahşi yöntemlere başvurmaktan çekinmiyor ve bunun için bir insanı kendi elleriyle bile öldürebilir.
  • pc versiyonu codex tarafından kırılmıştır. oyun daha çıkmadan denuvo yine patladı.

edit: oyun kırıldı evet ama oyunda denuvo yokmuş. bu farklı bir şey çünkü bethesda bugüne kadar bütün oyunlarını (denuvo çıktıktan sonra) denuvo ile korudu ve artık koruma sistemi çok rahat geçildiği için kaldırmış gibi gözüküyor. drm-free :)

https://hizliresim.com/g9o2r2
  • gtx 1060 la bile 1080p de 60fps alamadığınız oyun. bir the evil within klasiği olarak performans yerlerde gene
  • iki sene önceden kalma bilgisayarımla 60fps kasmadan oynadığım güzel oyun. karanlık odamda gerile gerile oynuyorum. resident evil 7 havası var biraz sanki oyunda ama gayet güzel geldi bana. bir de ilk oyun daha bir lineer ilerliyordu sanırım bu biraz daha açık geldi.
  • götüm götüm ilerleye ilerleye oynadığım oyun. her dakka değişik tipi sikişesice kadın ağacına benzeyen bi yaratık tarafından kovalanıyorum. illallah geldi lan. ipne japonlar gidin fps falan yapin tps yapın yapmayın olm şöyle oyunlar.
  • shinji mikami'nin executive producer olarak oyuna ne ölçüde katkıda bulunduğu tartışıladursun, oynanışı resident evil 4'e çok benzeyen bir oyundur. oynanış ilk oyuna göre gerçekten geliştirilmiş.

--- spoiler ---

spoiler sayılıp sayılmayacağını bilmemekle birlikte sebastian's room'da daha sonra hedeflere ateş etme kısmı açılıyor ve aynen resident evil 4'teki hedef kısmına benziyor. bu bağlamda resident evil 4'e güzel bir göz kırpmışlar. duygulandım, nostaljik oldu. oyunun ilk 6 7 chapterınde union townda serbest hareket edebilimek de çok keyifli.

onun dışında re4’de mavi madalyonları vurunca silah veriliyordu, benzer şekilde bu oyunda da statueler var, bunları da vurunca size dolap anahtarları veriliyor. bunları da sebastian’s room’da dolapları açıyorsunuz ve size çeşitli itemler veriliyor.
    --- spoiler ---