şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cok leziz bir post-rock grubu. isvicrelilermis.
  2005 cikisli golevka adli albumlerini bir hayir sahibi megaupload'a upload etmis.
  last.fm'deki godspeed you black emperor grubu forumlarinda bu albumun ve baska post-rock albumlerinin upload linklerini bulabilirsiniz, hatta bulmalisiniz.
 • taijin kyofusho gibi absurd isimlere sahip sarkilari da olsa, gunde en az bir kere rahatlamak icin dinlenilmesi gereken gruptur.
 • can can.
 • grubun ismini, ukrayna'da parabolik bir antenle uzaya insan hayatını anlatan mesajlar yollayan evpatoria şehrinden esinlenerek aldığını söylüyor wiki.

  çok iyiler çok, kulak vermek lazım.

  http://www.myspace.com/theevpatoriareport
 • sadece maviyi anımsatıyorlar. ama buz mavisi, ama lacivert, ama gök mavisi. sadece mavi.
 • last.fm'in 'bak bunları da dinlemelisin' önerisini ciddiye alan biri olmamama rağmen demonoid'e bir anlık refleksle yazıp diskografilerini indirdim. öncelikle isminin manasını anlayamadığım ve bu sıralar fazlasıyla yeni oluşuma rastladığımdan indirdiğim klasörü uzunca bir süre unuttum. bugün öylesine bir açıp sonic youth dinlerken nedense ''ya ben yeni birşeyler indirmiştim nerde onlar?'' diyesim geldi. ve dinlemeye başladım..

  golevka isimli albümlerinin ilk parçası olan prognoz'la birlikte dumur dakikalar başladı benim için. soundlarının kalitesini duymamla birlikte aşağıdaki last.fm butonuna tıkladım. aslında ne önemi vardı ki.. kaç kişinin dinlediğinin.. kaç kere dinlenildiğinin.. son zamanlarda rastladığım en iyi post rock gruplarından birini dinliyordum. yarattıkları atmosfer, gitarlardaki hassaslık, geçişlerdeki vurgular ilk dakikadan itibaren ablukaya alıyor zaten beyni. hücrelerim sanki işitsel yetilerini farkedercesine daha da yoğunlaşmıştı. tam anlamıyla kulak verebildiğim anda vardığım nokta ise gerçekten iddaalı oldu. abartısızdır ki, hissettirdikleri ve müziklerine verdikleri boyut bakımından şu an dinlenilen birçok post-rock ve deneysel müzik yapan gruptan iyiler. ben bu konuda çok seçiciyimdir diye geçinen arkadaşlarıma gönderdiğimde hepsini ayrı ayrı modlara soktular.

  biraz kategorizasyon konusuna da değinmek istiyorum. tam anlamıyla post-rock başlığına uyan tınıda müzik yapıyorlar, instrumental de denebilir. aslında ne dendiğinin de pek bir önemi yok yaptıkları müziğin yanında. belki neye benzediğinin önemi olabilir dinlemek isteyenler için. gybe etkilerinin yer yer görüldüğü 15-20 dk. uzunluğunda parçalara sahip grup, mogwai'nin mr.beast'inden oldukça etkilenmiş gibi. sound olarak mogwai'ye daha yakın duruyor. özellikle gitar ve davul tonlamaları büyük benzerlikler gösteriyor. gybe'ye benzer tarafı bazı parçalarının başlangıçlarında ve geçişlerinde dialoglara rastlanması. bir de kullanılan yaylılar gybe ile benzerlik gösteriyor.

  golevka, maar ve grubun ismini taşıyan the evpatoria report ep adından 3 albümleri bulunuyor. 2008 çıkışlı olan maar'ın ardından ne zaman ve nasıl bir albüm yapacaklarını şimdiden merak ediyorum.
 • böylesine kaotik bir soundu düzenleyip melodik bir sounda dönüştürüp kendilerini şarkılarına betimletmeleri beni şaşkınlığa sürüklemiştir. the evpatoria report'u sound playerıma koyar. play der ve yeni bir galaksiye yol alırım. uzay gemisi olan kendisine bir rota belirlesin.. the evpatoria report ile yollar bitmez..
 • eighteen robins road ile beni benden alan şahane grup olurlar bunlar..yaklaşık 17 dakika boyunca bir yolculuk yapar dönerim..dönerim dönerim ama döndüğümde çok boş bulurum bu toprakları..bu odayı..
 • belki iki albüm bir demo'ları toplamda sadece 12 şarkıları var ama 12'sinin de ayrı ayrı hastasıyım. nadiren olur böyle her şarkısını seveyim bir grubun. en sevdiğim ya da en çok dinlediğim post rock grubu değil belki ama post rock diyince ilk aklıma gelen, evet post rock dediğimiz evpatoria'nın yaptığıdır diyebileceğim bir grup.

  öff günlük notları gibi oldu eheahe.

  edit: sikerim! en sevdiğim post rock grubu

  edit2: yoo yoo gregor samsa bir boy farkıyla öne geçti.