şükela:  tümü | bugün
 • yönetmen david leveaux imzalı, roman uyarlaması, 2016 yılı yapımı film. filmimiz, nazi iktidarı tarafından hollanda'ya sürgün gönderilen alman kayzeri wilhelm'in, nazilerin hollanda'yı işgalinden sonra alman askeri tarafından yakından takip ve korunmasının hikayesi. görevli yüzbaşı gestopo tarafından kaiserin yanında çalıştığı düşünülen bir casusu tespit etmekle görevlendirilecek ve güzel hizmetçi (lily james ) ile etkileyici bir aşk ilişkisi yaşayacaktır.

  kayzer'in filmden etkileyici bir repliği.

  '' evlenmeden önce iki kez gayrimeşru çocuk sahibi oldum birisi kontes diğeri fransız fahişe idi. ikisi de bana para için santaj yaptı. fahişeden daha iyisini umuyordum.. ''
  http://www.imdb.com/…itle/tt4721124/?ref_=nm_knf_t1
 • sinemada gidip izlesem mi izlemesem mi bir türlü karar veremediğim film.
 • spoiler. savaş sırasında aşk mutlaka olur. filmdeki biraz zorlama gibi olmuş. daha iyi bir final beklerdim açıkçası. herşeyi mutlu sonla bitirme çabası sanırım romana sadık kalmak içindi. açıkçası kanlı ve daha heyecanlı bir final beklerdim. lily james vasat bir performans sergiliyor. herşeye rağmen film izlenilebilir.
 • savastan cok ask filmi gibimsi.

  --- spoiler ---

  himmler'i oynayan super oynamis, tam ruhsuz psikopat modeli, cuk oturmus, bir cok oyuncu karakterin icinde bulunmasi gereken ruh halini birebir yansitmis, sadece basroldeki kadin oyuncu bana biraz donuk geldi, yuzunden ne soyledigini veya dusundugunu anlamak pek mumkun degil.

  --- spoiler ---

  vakit varsa izlenebilir kategorisinde bir film.
 • zaman oldurmelik bir film, ne eksik ne fazla...
 • yönetmenliğini david leveaux'un yaptığı film. david leveaux'un ilk sinema filmi. kendisi 60 yaşında. ilk filmi için oldukça geç kalmış diyebiliriz. ama geç olmuş güç olmamış. oldukça iyi bir iş çıkartmış. zaten kendisi aslen bir tiyatro yönetmeni. bunun etkilerini de filmdeki kimi sahnelerde çok iyi gözlemleyebiliyoruz. filmde dönemin atmosferini ve psikolojisini çok iyi yansıtmış.

  --- spoiler ---

  eli yüzü düzgün bir film. filmle ilgi tek olumsuz şey; gereksiz bir şekilde aceleye getirilen cinsellik olmuş. adamla kız daha adlarını bile öğrenmeden hemen sevişmeye başlıyorlar. adam soyun diyor. kız hemen soyunuyor. işin bu kadar kolay olmasından adam şüphelenmiyor. kızın casus olduğunu aklına getirmiyor. bu sahneler bana kurtlar vadisi'ndeki pala'yı hatırlattı. bir zamanlar o da bir otel sahnesinde escort kıza: "konuşma soyun" diye çömkürüyordu. bu alman subay'ın da "soyun" diye emretmesini biraz ona benzettim. ayrıca genelde bu tip filmlerde olumsuz, hüzünlü bir son olur. ama bu filmde mutlu bir son var. bu da filmin değerini arttırmış. puanını yükseltmiş. mutlu bir şekilde filmden çıkıyorsunuz. ayrıca filmde devrik saltanatla yeni kurulan rejim arasındaki gerginliği göstermesi bakımından ince düşünülmüş bir himmler ziyareti de var. etkileyici diyaloglarla süslenmiş. "hakikaten bu naziler insan değil", dedirtiyor. saltanatı da sevmem ama bu naziler başka bir canlı türü.
  --- spoiler ---

  kayzer 2. wilhem için herhalde christopher plummer'dan daha iyi bir oyuncu seçimi olamazdı. alman subayı rolünde jai courtney harika bir iş çıkartmış. aşk ve gurur ve zombilerden bildiğimiz lily james de geleceği için parlak sinyaller vermiş. himmler'i oynayan eddie marsan da bir nazi canavarını tüm donukluğuyla beyazperdeye yansıtabilmiş. filmin cast seçimi mükemmel diyebiliriz.