şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yönetmen david leveaux imzalı, roman uyarlaması, 2016 yılı yapımı film. filmimiz, nazi iktidarı tarafından hollanda'ya sürgün gönderilen alman kayzeri wilhelm'in, nazilerin hollanda'yı işgalinden sonra alman askeri tarafından yakından takip ve korunmasının hikayesi. görevli yüzbaşı gestopo tarafından kaiserin yanında çalıştığı düşünülen bir casusu tespit etmekle görevlendirilecek ve güzel hizmetçi (lily james ) ile etkileyici bir aşk ilişkisi yaşayacaktır.

  kayzer'in filmden etkileyici bir repliği.

  '' evlenmeden önce iki kez gayrimeşru çocuk sahibi oldum birisi kontes diğeri fransız fahişe idi. ikisi de bana para için santaj yaptı. fahişeden daha iyisini umuyordum.. ''
  http://www.imdb.com/…itle/tt4721124/?ref_=nm_knf_t1
 • sinemada gidip izlesem mi izlemesem mi bir türlü karar veremediğim film.
 • spoiler. savaş sırasında aşk mutlaka olur. filmdeki biraz zorlama gibi olmuş. daha iyi bir final beklerdim açıkçası. herşeyi mutlu sonla bitirme çabası sanırım romana sadık kalmak içindi. açıkçası kanlı ve daha heyecanlı bir final beklerdim. lily james vasat bir performans sergiliyor. herşeye rağmen film izlenilebilir.
 • savastan cok ask filmi gibimsi.

  --- spoiler ---

  himmler'i oynayan super oynamis, tam ruhsuz psikopat modeli, cuk oturmus, bir cok oyuncu karakterin icinde bulunmasi gereken ruh halini birebir yansitmis, sadece basroldeki kadin oyuncu bana biraz donuk geldi, yuzunden ne soyledigini veya dusundugunu anlamak pek mumkun degil.

  --- spoiler ---

  vakit varsa izlenebilir kategorisinde bir film.
 • zaman oldurmelik bir film, ne eksik ne fazla...
 • konuya aşk meşk konuları ilave edilmiş ve bu ana konu değilmiş gibi görünse de aslında öyle ıı. wilhelm'in yaşantısından bir kesit anlatmak ana konuyu destekler nitelikte.senaryo bu dengeyi kuramamış.ana ve yan konular birbirinin üzerine binmiş böyle olmasında savaş dönemi kasier etkili...karakterler oldukça yüzeysel....o döneme oldukça romantik yaklaşılarak bir hata yapılmış ki bu gözden kaçmıyor.dil konusuna gelirsek salt ingilizce kullanmak az önce bahsettiğimfilmsel romantizmi destekliyor.filmin artısına gelecek olursak başlı başına christopher plummer diyebilirim.replikler yerinde kullanılmış.
 • --- spoiler ---

  türkçesiyle "istisna", 2016 abd-birleşik krallık ortak yapımı savaş-drama-romantizm filmi. alan judd'ın the kaiser's last kiss romanından simon burke tarafından senaryolaştırılan filmi, ilk filmini çeken ingiliz sinemacı david leveaux yönetmiştir. filmin başrollerinde lily james, jai courtney, janet mcteer, christopher plummer, ben daniels, eddie marsan, anton lesser, mark dexter ve martin savage gibi isimler yer almışlardır. lily james filmde son derece seksidir. eddie marsan ise heinrich himmler'e ikizi kadar benzemiştir. filmin müziklerinde ise ilan eshkeri imzası vardır. tamamı belçika'da çekilen film, 107 dakikalık son derece ilginç bir yapımdır. filmde bazı estetik seks sahneleri de mevcuttur. son olarak, filmin imdb.com puanı 6,8/10'dur.

  konusu
  hollanda'da sürgünde bulunan son alman imparatoru 2. wilhelm'in (christopher plummer) güvenliği nazi almanyası için yeniden bir endişe kaynağı haline gelince, yüzbaşı stefan brandt (jai courtney) kaiser'in baş koruması olarak tayin edilir. kaiser'in yaşadığı yerde ingiliz gizli servisi adına çalışan bir casusun dolaştığı bilgisiyle iyice dikkatli olması gereken yüzbaşı'nın önemli görevi, yine de orada hizmetçi olarak çalışan mieke de jong'a (lily james) aşık olmasına engel olmaz. yüzbaşı brandt, göreviyle hisleri arasında çok zor durumda kalacaktır.

  imdb.com - http://www.imdb.com/title/tt4721124/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/the_exception

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=bd7bkspfg_c

  --- spoiler ---
 • bir diktatör bozuntusunun alman kralını taşak oğlanına çevirdiği filmdir. filmde ana hikaye alman subayı ile yahudi hizmetçinin arasındaki aşk iken yan hikaye de alman kralının yaşadığı dram ve düştüğü durumdur.
 • --- spoiler ---

  lily james'in çıplak şekilde domalıp götünü adama dayadıktan sonra aniden arkasına doğru bakış atarak şehvetli ve ürkek bi' şekilde "gently!" dediği sahne adamın aklını başından alır;)
  --- spoiler ---
 • dandik... gidin schindler'in listesi'ni izleyin...