şükela:  tümü | bugün
 • exorcist serisinin en korkutucusu, sictirani... ilk exorcist kadar iyi bir film degil ama cok daha korkunc; tavsiyem su ki goruldugu yerde kacilmali arkadas hatirina falan kesinlikle izlenmemeli, sikerim, ben korkmam filmden falan diyenler ayri tabi.
 • 1990da çekilen bir film. damian karras üzerine yoğunlaşmış bir film. işin içine din öğelerinden çok polisiye ögeler girmiş. ancak filmin sonlarında lak diye çıkan bir rahip olması biraz üzüyor. birden zıplattıran korku sahneleri çok başarılı olmuş, ilk iki filmden sonra yer olarak, zaman olarak değişik olduğu için bir exorcist filmi değil sadece din temalı bir korku filmi gibi duruyor. başarılı bir film ama linda blairsiz exorcist olur mu hiç? (bkz: olur)
 • patrick ewing, larry king ve samuel l jackson gibi küçük sürprizler de barındırır
 • guns n roses birkaç yıldır tüm konserlerine bundan alınan bir replikle ile giriyor.

  "this i believe in.
  i believe in death.
  i believe in disease.
  i believe in injustice and inhumanity, torture and anger and hate.
  i believe in murder.
  i believe in pain.
  i believe in cruelty and infidelity.
  i believe in slime and stink and every crawling putrid thing.
  every possible ugliness and corruption you son of a bitch.
  i believe . . .
  . . . in you."
 • an itibariyle tnt kanalında yayınlanmaktadır.
 • ayasofyada gecen guzel bi ruya sahnesi var
  http://www.youtube.com/watch?v=9wgurigyi7w
 • yönetmenliğini william peter blatty ın yaptığı 1990 yapımı ... dinsel , psikolojik , mistik ve korku kurgusunun çok iyi harmanlandığı başarılı bir devam filmidir...ikinci filme gönderme olmadan, birinci filmin devamı niteliğinde çekilmiştir... birinci filmin başarılı bir gölge tamamlayıcısıdır...
 • (bkz: legion)
 • geçtiğimiz günlerde director's cut versiyonu beğeniye sunulan, serinin ilk kısmından sonra en kaliteli üyesi olan film.

  ilk filmin uyarlandığı the exorcist adlı romanın yazarı william peter blatty aynı zamanda bu filmin de yönetmeni olmuştur. 1983 senesinde yazdığı legion adlı romandan uyarlamış, bir bakıma ilk bölümün devamı olmuştur.

  bildiğim kadarıyla işin içine yapımcılar fazlaca dahil olunca, çok sayıda sahne kesilmiş, hikayenin bel kemiği denebilecek sayısız kısım kurgudan çıkartılmıştır. taze taze çıkan director's cut versiyonu ise bu saynelerin büyük kısmını bünyesinde barındırıyor. ancak 1990 yılındaki theatrical (vizyon kurgusu)'dan çıkartılan bu önemli sahneler kaybolmuş ve 20 küsür yıl sonra vhs formatında gün yüzüne çıkmış. kısacası blu-ray kalitesinde izleyebileceğiniz yeni kurgunun hiç görülmemiş diyebileceğimiz sahneleri direkt olarak vhs'den aktarılma.

  william peter blatty'nin "benim asıl kurgum" dediği the exorcist iii director's cut'ı izledikten sonra tek diyebileceğim şey, günümüzde sinema sektörünün ırzına geçen para babası yapımcılar ve gözlerini dolar işaretleri bürümüş stüdyoların anlayışı yıllar önce de aynıymış. kesilen sahnelerin neredeyse tamamı hikayeye çok önemli detaylar ekliyor. hatta vizyona sokulan hali resmen ilk filmle olan bağlantıların mühim bir kısmını içermezken, gemini killer rolündeki brad dourifin döktürdüğü sekansların çoğu da bunlardan oluşuyor.

  olan biteni tam anlamıyla anlatan bu kadar önemli sahneleri kesip, üstüne bir de kaybeden sinemacıların ben ...

  kısacası ek sahnelerin görüntü kalitesi iyi olmasa bile, kesinlikle bu haliyle izlenmesi gereken bir film the exorcist iii director's cut.

  bu arada son aylarda tv'lerde boy gösteren televizyon serisi the exorcist'i de kaçırmayın, çok üzülürsünüz notunu da düşmüş olayım.