şükela:  tümü | bugün
 • alex lewis'in gerçek hayat hikayesini anlatan, leonardo machado tarafından yönetilen, 28 nisan 2016 tarihinde yayınlanmış belgesel.

  30'lu yaşlarında, sevgilisi ve 3 yaşındaki oğlu ile yaşayan alex lewis bir gün kendini hasta hissediyor ve soğuk aldığını düşünüyor. birkaç gün sonra ise oldukça nadir görünen toksik şok sendromu yüzünden hastaneye kaldırılıyor. kollarını, bacaklarını hatta yüzünün bir kısmını, dudaklarını bile, ampüte etmek zorunda kalıyorlar. kendi çocuğu onu tanıyamaz, ondan korkar hale geliyor. izlemesi gerçekten yürek burkan bir hayat hikayesi.

  belgeseli izlerken, birçok kere -gerçek anlamda- yere yıkılan bir adamın olağanüstü bir çaba ile tekrar ayağa kalmasını ve hayata tutunmasını izliyorsunuz. partneri ve oğlu için verdiği inanılmaz mücadelenin izlenmesi gerekiyor kesinlikle.

  hayatın akışına kapılıp, dert ettiğimiz o ufak şeyler için utanç duymamızı sağlacak türden bir belgesel. sevdiklerimiz ve değer verdiklerimiz için yapabileceklerimizin limiti olmadığını gösteriyor bana göre.

  belgeseli izlemek isteyenler için youtube linkini ve o kadar zamanı olmayanlar için bununla ilgili bir haberi aşağıya bırakıyorum.

  https://www.youtube.com/watch?v=e3kecuy47gw

  http://www.telegraph.co.uk/…-curiously-consoling-v/
 • belgeseli şimdi izledim. bu kadar geç izlediğim için ise oldukça üzgünüm. alex , mükemmel bir insan.

  (bkz: nick vujicic) , kolları ve bacakları olmadan doğdu. izlerken aklıma hemen nick geldi. birbirleriyle görüşeceklerini düşündüm, kendimce. bilemiyorum belki nick'in hayat tecrübesinden yararlanabilir.
 • çok dokunaklı ve sarsıcı belgesel.

  alex gördüğüm en güçlü adamlardan biri. ağladığı bir kaç sahnede beni de ağlattı.

  lucy'e hayran kaldım. alex'i o şekilde bırakıp siktirolup gitmemiş. hem alexe bakmış hem çocuğa, hem de işleri yürütmüş. güçlü kadının sözlükteki karşılığı olabilir. buna rağmen belgeselin sonunda "ilişkide güçlü olan bendim sanıyordum. alex hep tasasız ve azimsiz geliyordu ama asıl güçlü olan oymuş bunu anladım" diyor.

  neyse efenim izleyiniz.