şükela:  tümü | bugün
  • burada gösterime girip-girmeyeceğini bilemem ama bu yılın fena olmayan amerikan bağımsız filmlerinden biri olduğunu söyleyebilirim.

http://www.imdb.com/…itle/tt5225338/?ref_=nm_knf_i1
  • sabırlı biriyseniz izleyin. gerilim kesinlikle mevcut ancak siniri bozucu ve durağan bir film.
  • korku filminden çok gerilim filmi diyebiliriz. çocukluğunda travma yaşayan bir kadının, yalnız kalma korkusunun, hastalıklı bir hal almasını konu ediyor. değişik yapımlardan biri olmuş.
    yalnız film baya ağır seyrediyor, heyecan, korku, aksiyon beklentisi olanlara tavsiye etmiyorum.
  • zıplatmalı hoplatmalı uyduruk sözde korku filmlerinden bıkanlara ilaç gibi gelecek thriller. ürperten siyah-beyaz anlatımı, deliliğe yaklaşımı, şiddeti soğuk ve mesafeli bir dille tasvir edişi, tabu denilebilecek davranışlara tarafsız bakışıyla övgüyü hak eden bir film.
    esas kız francesca'nın öyküsü pek çok edebi eserle sinema filmine esin kaynağı olan the butcher of plainfield lakaplı ed gein denen manyağın hayat öyküsüne benzerlikleriyle dikkat çekiyor.

(bkz: psycho)
    (bkz: norman bates)
    (bkz: buffalo bill)
    (bkz: house of 1000 corpses)
    (bkz: leatherface)
  • sözlüğe sövmek için girip hakkında yapılan yorumları görünce donup kalmamı sağlamış film.korku filmi diye açtım türü bildiğin dandik çıktı.bir kaç güzel çekim açısı ve siyah beyaz oluşu dışında aşırı sıkıcı ve nefret bir film.
  • çok iyi bir korku/gerilim filmi olmuş. klişe cümleler kurmak istemem ama son zamanlarda izlediğim goksungile birlikte en iyi korku gerilim filmi diyebilirim. süresi uzun değil tam kararında hikaye altyapısal temellendirmeler detaylar her şey yerli yerinde olması gerektiği gibi. siyah beyaz olması filme derinlik de katmış çok iyi olmuş. bu türü sevenler kaçırmasın derim.
  • yeni nesil psycho olabilecek kadar ilgi çekici bir gerilim. çok fazla korku öğesi yok ama film inanılmaz geriyor.

amatör bir yapımmış. yönetmenin de ilk uzun metraj denemesi. film siyah beyaz çekilmiş. sebebi ise yönetmenin renkli film çekmeye cesaret edemeyip siyah beyazla işini kolaylaştırmak istemesiymiş. ama bana kalırsa iyi ki de öyle olmuş çünkü filmin konusuna, dokusuna, işleniş biçimine o kadar uymuş ki bu; ortaya oldukça özgün, gergin ve başarılı bir film çıkmış.