şükela:  tümü | bugün soru sor
 • vakti zamanında playstation'da bolca oynadığım, yamulmuyorsam playstation için çıkan tek menejerlik oyunu. bu oyunda sadece premier league vardı, ea sports daha sonra başka ligler de ekleyerek fifa manager serisini geliştirdi. tabi hiçbiri bi cm veya football manager serisi tadı vermedi, hala da vermiyor o ayrı.

  edit: the chosen1 sağolsun uyardı, lma manager da varmış playstation'da.
 • zamanında oynadığım enfes oyunlardan biri. gerek bir manager olarak yapabildiklerin olsun, gerek oyuncuları, oynanabilirliği, menüleri, hedesi hodosu her şeyi tadından yenilmezdi. sattığımız kombineler, kurduğumuz stadlar... yetiştirdiğimiz oyuncular. tapardım oyuna. oldu olacak söyleyeyim, en sevdiğim liverpool'du burda.
 • yanlış hatırlamıyorsam bu oyunda bir futbolcunun öldüğü haberini almıştım. yani oyunda bir futbolcu harbi harbi ölebiliyordu. ve yine yanlış hatırlamıyorsam bu oyuncu shaun wright phillips'ti. çok üzülmüştüm be o haberi görünce. ama sağlam oyunmuş. fm'in yeni sürümlerinde böyle bir şey olsa yer yerinden oynar kesin.
 • şimdiki football manager serileri ile alakası olmayan oyun.
 • sırf arayüzünün tarzından bayılarak oynadığım bir oyundu. geçenlerde adı neydi lan o oyunun diye arıyordum, meğerse fm 2001'miş. sadece premier league kısmı aklımda kalmıştı. bir cm 01/02 olamadı belki ama bende yeri çok başkaydı. o dönemde cm'nin arayüzü biraz daha çocuksu gibiydi, yani en azından bana öyle geliyordu, yumuşak yazı tipleri falan kullanılıyordu hani. bu yüzden ve ingiltere liginin verdiği asillikle çok farklı bir gözle oynuyordum bunu. bir de çocuktuk tabii, görsel güzelliği yeni yeni kavrıyorduk. şimdi oynasam tipini sever miyim bilmiyorum.

  oynanış açısından da güzel bir oyundu tabii. ea sports'un futbolla ilgili yaptığı en güzel oyunlardan biridir bu bence. ama menajerlik oyunlarına sports interactive yumruğu geldikten sonra pek tutulmadı ea sports'un menajerlik oyunları. total club manager bir derece, ama sonrasında gelen fifa manager'a hiç gerek yoktu be abi.

  neyse, ben şu oyunu bulup bir oynayayım ya.

  edit: "şu oyunu bulup oynayayım" dememin üzerinden 1,5 sene geçti, yıl 2013 oldu, ben daha yeni indiriyorum oyunu. nasıl unuttuysam öyle.
 • kesinlikle bir dönemin efsane futbol menajerlik oyunu. üstünden 11 yıl geçmesine rağmen ben bugün bile bu saate kadar oynuyorsam bu oyun efsanedir.
 • luc nilis ve djibril cisse transferini yaparak başladığım oyundu.sol frame'de gördüm hüzünlendim yine
 • dimitar balabonov adında bonus bir adam vardı bu oyunda,dobrich diye bir takımda oynayan yanılmıyorsam. 36-40 milyon dolar arası bir paraya geliyordu 99 skilli bu herif.
 • balabanov en iyi stoper, pandilovski en iyi sol açık, bergani en iyi forvettir bu oyunda.

  beynin tozlu rafları editi: genç terry, ronaldinho, joe cole, owen, ferdinand bayağı gelişiyorlardı. ayrıca zidane gibi yaşlı yıldızları takımınıza alıp futbolu bıraktırırsanız futbolu bıraktıktan sonra alt yapınızdan genç olarak çıkıyorlardı.

  tozlu raf editi 2: uzun vadede para kasmanın yolu statı büyütmekten geçiyor. benim zamanında 1milyon kişilik stad yapmışlığım vardı. maç başına 20milyon pound gelir geliyordu. maç olunca şehir boşalıp stada gidiyordu
  ayrıca sezon başı kombine satışları için maksimum kapasite verin ve kombine fiyatını yüksek tutun. tam fiyatı hatırlayınca editlerim.
 • ea sports'un yaptığı tek düzgün oyundu.