• bu filmin en sevdiğim bir yanı da layne staley ve tom morello'yu aynı proje dahilinde bir araya getirip class of 99' band ismiyle enfes bir another brick in the wall coverı yaptırması oldu.

layne'in kulaklara her zamankinden daha bed gelen sesiyle another brick in the wall dinlemek... vuhuuu...

teşekkürler.
  • şunu çekinmeden, utanmadan, sıkılmadan ve buna benzer birçok kelimeyle ifade edebilirim ki -ettim gitti- benim için robert rodriguez'in kült mertebesine ulaşmış filmlerinden biridir bu. hatta birisi bana robert rodriguez'i sorsa referans olarak göstereceğim filmleri arasında yerini alır. hoş bana robert'ı (robert mı?) kim sorar orası da ayrı bi konu ama neyse. kısacası; rodriguez ve the faculty candır.
  • bir robert rodriguez filmi... asla berbat olamaz...
  • zannımca bu da breakfast club'e göndermelerle dolu bir filmdir, ya da ben öyle olsun istiyorum, zira breakfast clube hastayım bu aralar.
    örneklendirmek gerekirse
    a brain: casey
    an athlete: stan
    a basket case: stokely
    a criminal: zeke
    a princess: delilah

ama bu sefer eşleşmelerde küçük bir fark vardır.
    eğlenceli filmdir vesselam, ayrıca kadroda piper laurie, bebe neuwirth gibi isimler de mevcuttur.
  • john stewart'ın top sakallarıyla prof. furlong karakterini canlandırdığı, kadrosunda epeyce parlak oyuncular barındıran robert rodriguez filmidir. ayrıca filmde invasion of the body snatchers epeyce referans gösterilmiştir.

bir de bu filmle ilgili tuhaf bir anım var. ortaokula gittiğimiz dönemde yanılmıyorsam ilk olarak kanal d'de izlemiştik bu filmi, tabii adettendi; okulda önceki gün izlenen filmleri konuşmak. bir arkadaşımız vardı, ismini hatırlayamıyorum nedense, filmdeki zeke karakteri ile kendisini öylesine tutkuyla özdeşleştirmişti ki; sınav kağıtlarının en altına dekoratif yazısıyla zeke yazıyordu bu arkadaş, bazen de sınıfa erken gelip tahtayı kaplayacak şekilde yazardı. eline, defterlerine ve sırasına yaptığı karalamalardan zaten bahsetmeye dahi gerek yok. artık zeke demeye başlamıştık kendisine. şimdi geriye doğru bakınca mutlu olduğumuz o naif özentilik durumları epey de sempatik görünüyor, istemsizce gülümsüyorum.

ekleme: nedense insanda dawson's creek'i izleme isteği uyandıran film.
  • genclik gerilim bilimkurgu tarzinin en iyilerinden bir film. josh hartnett zeke karakteri ile kariyerinin en karizmatik cikisini yapmistir. ayni sekilde clea duvall da. fast and furious serisinden tanidigimiz jordana brewster da bu filmle parlamistir.
  • çok ama çok iyi bir filmdir..öğretmenleri, uzaylıların ele geçirmiş olması düşüncesi,yani böyle bir senaryo kurgusu hangi öğrencinin hoşuna gitmez ki :))ayrıca müzikler de hakikaten on numara!sayamayacağım kadar çok tanıdık yüz göreceksiniz bu da bonusu!zıpkın gibi film işte.patlat mısırını yayıl koltuğa bir cumartesi gecesinin üçünde işte böyle sen de izle bak ben şu anda sözkonusu filmin tam da 27. dakikasındayım mesela.gerçekten de uyku muyku kalmadı.biri ışıkları açabilir mi lütfen!
  • önümüzdeki günlerde kanal d'nin vereceği film..
  • severim bu filmi, o zamanlar izleyip ve etkilenip okulumda tüm gün muhabbetini yaptığım olmuştur.
  • sene 98 falan. fragmanları dönüyor televizyonlarda gün boyu, layne'li class of 99 another brick in the wall klibi dönüyor her dakika number one tvde. fragmanı ve klibi defalarca izlemiş o gazla okula gidip arkadaşlarıma heyecanla anlatmıştım. "terminatördeki civa var olm, dehşet bir film bu. layne var, o var bu var".

yıllar geçti internete ilk geçiş yaptığımda aradığım şarkılardan biri bu cover oldu. bulması indirmesi saatlerce sürüyordu fakat sonunda bir kaydına ulaşmıştım.

bu arada şöyle bir bilgi vereyim bu coverla ilgili; layne staley stüdyoya girmeden önce bir kaza geçiriyor ve ön dişleri kırılıyor. o halde stüdyoya girip kayıt yapıyor. bu yüzden bu kadar sakin bir ses tonuyla söylediği rivayet edilir.
hesabın var mı? giriş yap