• 2020 sonbaharında yayınlanacak olan disney+ dizisi. anthony mackie ve sebastian stan, karakterlerine yeniden hayat verecekler. daniel bruhl, baron zemo karakteri ile geri dönüyor.

https://pbs.twimg.com/media/d_9b8_puiaev82u.jpg

edit: phase 4'daki diğer diziler ve filmler (bkz: #92877207)
  • geliyor, gelmekte olan, (bkz: marvel sinematik evreni)nin ilk (bkz: disney+) dizisi.
  • resmi fragmanı düşen dizi.

https://www.youtube.com/watch?v=jkbfgvb7nzm
  • mcu'da filmlerini ve kendisini en sevdiğim karakterlerden biri olan captain america olmasına rağmen hiç merak etmediğim ve mümkünse kısa sürmesini dilediğim dizi.

aynı anda teaser'ları yayınlanan loki ve what if? serileri aşırı heyecan uyandırıyor fakat bu dizinin teaser'ını izlerken bile sıkıldım. drama açısından hiçbir şekilde kendini kanıtlamamış iki sidekick'i (bucky'nin winter soldier geçmişi de buna dahil) koyacak hiçbir yer bulamayıp duo yaptılar gibi hissediyorum. agents of shield'daki gibi bir sezon asla ilgi çekici olmayan bir şeyler izletip sezonun ortalarında bir şeylere referans vererek "haa bu da böyleymiş" dedirtmek üzerine kurulu bir hikaye olacağını tahmin ediyorum. yalnız bu seferki sıkıntı, adamlar platform'u satabilmek için bu kez çok daha büyük bir açığı bu dizilerle kapatacaklar. o yüzden verilecek referans da gelecek filmleri anlamak açısından agents of shield'a göre daha önemli olacak. sırf onu kaçırmamak için can sıkıcı bir şeye saatler harcama fikri beni aşırı geriyor. çünkü ant man'deki luis'in salakça hırsızlık maceralarından bile dizi yapsalar sıkılmam ama bu iki karakter beni hiç eğlendirmiyor.
  • bugün yayınlanan teaserı aşırı heyecanlandırdı. 19 mayıs'ta disney+ da.
  • fragman'a bakılırsa bizleri güzel şeyler bekliyor.
  • yapımın büyüklüğünü “bir sinema filminin 6’ya bölünmüş hali gibi” şeklinde anlatmışlardı. umarım ilerleyen zamanlarda bluray versiyonu tek parça halinde çıkar.

hatta wandavision itibariyle tüm mcu dizileri için ekle çıkar yaparak sinema filmi tadında versiyonları piyasaya sürülürse çok iyi olur.
  • her bölümünün sinema filmi gibi olması başka şeydir(örneğin breaking bad, the expanse, westworld her bölümü ayrı sinema filmi kalitesindedir), bir sinema filminin parçalara bölünmesi başka şeydir.

ben bir dizinin her bölümünün ayrı film gibi hissettirmesini severim ama bir filmin(hem de pure klişe bir filmin) 6-9 arası parçaya ayrılıp sunulması zırva. üstüne marvel çerezlik film konseptini öldürüyor bana göre bu işlerle, örneğin captain america winter soldier klişe akşın filmi olarak güzel ama dizi olacak bir olayı yok. bir diziden beklentilerimiz ona verdiğimiz süreye bağlı olarak tavan oluyor çünkü, çerezlik klişe bir filmi haftalara yayarak izlemek hiç de mantıklı bir iş olarak gözükmüyor.

haa fragmanlarda çok daha iyi gözüken wandavision zaten bokum gibi bir yapım çıktı(bkz: wandavision/@don drapper), benim dışımdaki herkes gerizekalı marvel-disney fanboyu, reklamlarla ve hypelarla beynini yıkatmış zavallılardan olduğu için bu gerçeği delüzyonel bir şekilde reddetmeye kasacaklardır, ne diyeyim. 25 milyon dolarlık bölümlerde paradan kısmak için(her bir dakika yarım ya da bir milyon dolara denk geliyor çünkü) 7 dakika after credits + 2 dakika intro koyan fan service cameolarla yürümeye çalışan saçma sapan bir iş lan wandavision... bu ise çok çok daha boktan gözüküyor, civil war'daki avengers'ı paramparça eden zeka küpü villain'i iki işe yaramaz sidekick'e dövdürecekler... baştan aşağı dandik aksiyon filmlerinden fırlama sahnelere girmiyorum bile... tekrar diyorum film olarak çıksaydı ben dandik amerikan aksiyon filmlerinden, michael bay'den falan zevk alan adamım ama dizi ismiyle çıktığı için dizi olarak değerlendirmek zorundayım ve leşşş olacağı kesin gibi. siksen izlemem.
  • ilgi çekici ve farklı hiçbir şey sunmayan dizi. wandavision farklı ve deneysel bir iş olacak diye sevindik ama baştan sona bomboş bir diziydi. herkesin beklentisi çizgi romandan dolayı tavan olduğu için beklentiyi karşılamadı.

şimdi bu dizide böyle bir beklenti yok, bildiğimiz marvel filmleri gibi çerezlik, bol esprili, aksiyonlu ve eğlencelik bir yapım sunacaklar. tabii film kalitesinde sunabilirler mi orasını göreceğiz. yine de, dandik dahi olsa, diğer filmlerin fanları bunu da sever.
hesabın var mı? giriş yap