• 70 lerin punk ve ardından gelen post punk doneminin en muhim bandı. mark e. smith onderliginde sanırım 77 de manchester da kuruldu. mutelif kadro degisimlerinme ragmen son derece basarılı albumlerle gunumuze kadar gelmeyi basardılar.
 • otuzdan fazla album yapmıs, ve bunların hepsini yanyana dizmis hayranları olan bir başka manchester efsanesi.
  (bkz: mark e smith)
 • (bkz: sonbahar)
  (bkz: guz)
 • mark e. smith'in garip vokalleriyle senlenen muzikal mucize. deli gibi fazla album cikartmis olan, asiri uretken bu manchesterli grup; 1983 yilinda bunyesine brix smith'i de dahil etmistir- ki kendisi ayni zamanda, grubun beyni olan mark e. smith'in zevcesidir. uzun kariyeri boyunca the fall bolca eleman ve sirket degistirmis, brix nigel kennedy'ye kacip sonra mark'a geri donmus, ayrica mark e. smith sadece ingiltere'de hepi topu iki uc hafta sergilenen bir tiyatro oyunu sahneye koymustur.
  1985 tarihli "this nation's saving grace" albumleri bir basyapittir. 1992 tarihli "code: selfish" albumlerinin acilisindaki "the birmingham school of business school"un vokalleri inanilmazdir. ayni albumun kapanisindaki "crew filth" ise hayatinizda duyup duyabileceginiz en garip seylerden birisidir.
 • vizyona girmiş boyle bir film vardir.
 • 5 martta babylon da misafir edeceğimiz enfes grup...
 • halen 5 mart'ta babylon'da olacaklarina inanamadigim ........?........ hayir anlamadigim nokta, isindira isindira yapilir boyle seyler. kademe kademe... bir anda pat diye yasayan mancunian efsanesini gormek sasirtici olacak haliyle. neyse tabi biraz da bilgi olsun bu entrymizde : bu ay 23. kez peel sessions* kaydina girecek olan efsane grup.
 • şaşırtıcılığına inanamıyorum, dozumu aşıyor gelişleri, bu ülkede olan hiçbişee anlam verebiliom zate.. hadi bakalım 5 mart...
 • çok acaip bi geceydi istanbul ve törki için, nerde olduğumu şaşırdım. the fall'un öte minimal müziği ve mark abimizin yıkılan maço tavırları, rock'n roll dan çok uzak olmayan rutin melodilerin üzerine konuşmalar. klavyede, mucurun söylemi olan "müzik canlı, hatun sahnede makbuldur" kelamını doğrulayan elena ablamıza dalıp dalıp gittik işte, düştük, hiç sonbahar. o ne klavyeydi ehe ilkokul yılları bi org aldıılardı bana, kardeş ağlamasın die onada şöle pazar malı 2oktav gayet kore malı bişi aldılardı wala o daha moderindi.. bi de o metalci bozması eline geçirmiyeydi mikrofonu, utandım wala... doğumgünüymüş mark smith in aynı gece, sarkastik ülkeyiz çook çok.. ne işi wardı lan fall'un burda.
hesabın var mı? giriş yap