şükela:  tümü | bugün
 • the tolkien society tarafından açıklandığına göre 30 ağustos 2018'de yayınlanacak olan j.r.r. tolkien'in yıllar sonra gelen kitabı. christopher tolkien tarafından editlenmiş.

  https://twitter.com/…iety/status/983616157876932608
  https://www.tolkiensociety.org/…in-to-be-published/
 • allah'ım sana geliyorum nidası attıran kitap. yıllarca bekledik bunu çok bekledik. bana göre tüm lotr edebiyatı içindeki en mükemmel en dolu en sağlam iki hikayeden biridir.
 • şahane haber!

  bir an önce bize de gelsin. ithaki bu kitaptan uzak dursun. çevirisini çiğdem erkal yapsın. şimdilik temennilerim bunlar.
 • içinde soru işaretleri barındırsa da, böyle bir şeye her zaman evet diyorum. oğlu zaten dikkat ediyor lore'a, baba tolkien'in notlarından en mantıklı çıkarımları yaptığını düşünüyorum.
  amazon'dan gelen haberden sonra ne şahane bir hayat yaşıyoruz dedirten.
 • merakla beklediğim kitaptır. hakkında edindiğim bilgiye bakacak olursak:

  "j.r.r. tolkien’in ilk orta-dünya hikâyesi olma özelliğini taşıyan gondolin’in düşüşü (birinci dünya savaşı sırasında, koğuşlarda otururken bir asker marşı kâğıdının arkasına karaladığı rivayet olunur) daha önce karşımıza kayıp öyküler kitabı, bitmemiş öyküler ve silmarillion ciltlerinde parça parça olarak çıkmıştı bildiğiniz gibi. j.r.r tolkien tıpkı diğer çalışmalarında olduğu gibi bu öyküyü de zaman içerisinde değiştirip geliştirmişti. işte şimdi tüm o versiyonların christopher tolkien tarafından gözden geçirilmiş hâli tek bir kitapta toplanıyor."