şükela:  tümü | bugün
 • the family, mario puzonun son romanidir..kendisi bu kitaba yetisememistir, carol gino tamamlamistir..saolsun, helal olsun..
 • ilk albümlerini 1968 yılında yayınlamış, blues tabanlı, ingiliz rock grubu. öne çıkan isimleri gitarist john whitney ve vokalist roger chapman'dır. family, zamaninda avrupa ve ingiltere'de popüler bir grup olmasına rağmen amerika'da bu statüye ulaşamamıştır. amerika'da jethro tull, ten years after, ve nice gibi grupların gölgesinde kalmıştır; bu sebeptendir ki gunumuzde (kendine rocker diyen kesim tarafından dahi!) pek bilinen bir grup değildir. daha sonra blues rock'tan hard rock'a doğru kaymış ve çok kaliteli şarkılar yapmıştır. 1995 yılında çıkan the best of family bu grupla tanışmak için oldukça iyi bir albümdür. roger chapman ve john whitney dışındaki kadro şöyledir:
  ric grech (bas)
  jim king (saksofon)
  rob townsend (davul).
 • family 1967 ile 1973 arasında var olmuş, leicester-ingiltere kökenli bir gruptur. kapsadıkları geniş müzikal yelpaze 60'ların psikadelik müziklerinden, esintili akustik pasajlara, sert progresif rock'a, oradan jazz lezzetlerine açılan the family, dönemin jethro tull, traffic, cream, king crimson ve pink floyd gibi topluluklarıyla birlikte progresif müziğin tohumlarını attı. grubun çekirdeğini gitarist charlie whitneyile paylaşan roger chapman sıcak ve yumuşak bir mırıldanma ile cehennemden haykıran keçi melemesi arasında değişen vokaliyle rock müziğin en eşsiz sesi olurak anılagelmiştir. family basçısı rick grech daha sonra cream'den eric clapton ve ginger baker ve traffic'ten stevie winwood ile birlikte blind faith'i kurmuş, bir diğer basçı john wetton ise king crimson'a katılmıştır. grubun yayınladığı 16 albümde bulunan diğer müzisyenler: jim king (sax), rob townsend (davul), poli palmer (vibrafon/tuşlular), john weider (bas), jim cregan (bas), tony ashton (tuşlular)
 • mario puzo'nun son kitabı. uzatmalı sevgilisi carol gino tarafından tamamlanmıştır. borgia ailesi ile ilgilenenler için okunması faydalı bir kitap.
 • fallout 3'te guzel beldemiz arefu'ya musallat olmus munasebetsiz insanlar. yalniz halen bulamadim, arefu'nun kuzey dogusunda magaralarda yasiyorlar gibime geliyor, boyle bir istihbarat edindik.
  bence gondermesi de charles manson'in ailesine...
 • ingiliz "channel 4" kanalinda arz-i endam eyleyen reality show. bir cok defa farkli ulkelerde yapilmis ama big brother tarzi buyuk bir yanki uyandirmamis ve une kavusamamistir. turkiye denenirse belki patlayabilir

  ps:acun ilicaliya sevgiler...
 • ed sandersıin, charles manson ve müridlerini anlattığı 1971 tarihli kitabı.
 • stefan bladh tarafından istanbulda gezerken gözüne takılan sokakta yaşayan bir çingene aileyi konu alan fotoğraf albümü.
  şurada:
  http://www.stefanbladh.se/index.php?/a/the-family/
 • luc bessonun yeni cekecegi, 2013 yilinda vizyona girmesi beklenen film. filmde robert de niro, michelle pfeiffer, tommy lee jones ve dianna agron var.

  --- spoiler ---

  eski bir gangster'in baska bir yere tasinip ailesiyle beraber witness protection program icinde yasamasini anlatiyormus.

  --- spoiler ---
 • türü kara mizah-aksiyon olarak geçen, türkçe'ye(sanırım) kötü hayat olarak çevrilen, tonino benacquista tarafından badfellas adında kaleme alınan kitaptan uyarlanan ve ekim 2013'te gösterime girmesi beklenen luc besson filmi.

  hakkındaki bilgiler ise şöyleymiş:

  film, new yorklu eski bir mafya babasının fbi tanık koruma programı çerçevesinde normandiya’nın küçük bir kasabasına yerleşmesini anlatıyor. robert de niro, eski alışkanlıklarından kurtulmak ve yeni yaşamına adapte olabilmek için canhıraş bir şekilde çabalayan giovanni manzoni, nam-ı diğer fred blake’i canlandırırken, michelle pfeiffer da ailenin çilekeş annesi rolünde karşımıza çıkıyor.

  aile üyeleri, alışkanlıklarından kurtulmak için gitmiş olmalarına rağmen suç kapsamına giren alışkanlıklarını da yanlarında götürünce sorunlarını yine kendi eski usul aile yöntemleriyle çözmeye çalıştıklarını fark ediyorlar.