şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: diirinka) (bkz: father)
 • sticky monster lab. tarafından yapılmış, baba-oğul üzerine, biraz yürek burkan ama bir o kadar da sevimli kısacıcık film.
  http://vimeo.com/7009314
 • (bkz: majid majidi)'nin 96 yapımı filmi

  kasabasından uzakta yaşayan meyrullah'ın eve dönüşü ve evde karşılaştığı değişiklikle mücadelesinin hikayesi

  tipik bir majidi filmi. aile, çocuk ve ülkesi üzerine detaylar notlar.

  izleyin derim ben. hatta adamın bütün filmlerini izleyin.

  majidi'yi sevmek hususunda montreal film festivali ile yarışırım.

  --- spoiler ---

  ilginç bir şekilde yine akan suya düşmüş fotoğraf teması var. adam bunu sürekli kullanıyor.

  meyrullah ile arkadaşının evi düzenleme sahnesine ölürüm. ölürüm. ölürüm.

  iletişim kurmaktan aciz sığır erkek ortadoğulu baba ve meyrullah o sikik çölde geberseydi gerçekten de ibretlik olurdu.

  --- spoiler ---
 • florian zeller’ın ödüllü tiyatro oyunundan uyarlanacak film. senaryosunu da yine, zeller kaleme alıyor. filmin kadrosunda ise anthony hopkins ve olivia colman var. çekimler önümüzdeki günlerde ingiltere'de başlıyormuş.
 • florian zeller'in yöneteceği projede kadroda imogen poots, rufus sewell ,olivia colman, mark gatiss ve anthony hopkins gibi dikkat çekici isimler bulunuyor.
 • 2019 bulgar yapımı bomboş bir film. yönetmen kara mizah yapmaya çalışmış sanırım ama yapamamış. hiç olmamış. bir çok ayrıntı gereksiz filmde. saçma sapan bir şey.
  (bkz: bashtata)
  izlemeyin.
 • yönetmenlik koltuğunda florian zeller'in oturduğu, başrollerinde anthony hopkins ve olivia colman'ın yer aldığı 2020 yapımı film.

  fransız romancı ve oyun yazarı florian zeller'in kendi tiyatro oyunundan uyarlayıp yönettiği film, bir baba ve kızının hikayesine odaklanıyor. bağımsızlığına bir hayli düşkün ve biraz da haylaz bir adam olan baba karakteri yaşlanmaya başladığında kızı anne'in bütün desteğini reddeder. ancak bu destek hayatına devam edebilmesi için kaçınılmaz hâle gelince kızı ve onun sevgilisiyle paris'e taşınmayı kabul eder. anne'in babası değişen şartlarına uyum sağlayıp hayatına devam etmeye çalışırken onu sevenlerden, kendi aklından hatta kendi gerçekliğinden bile şüpheye düşer hâle gelmeye başlar.

  edit: gerçeklik algısı günden güne sarsılıp bulanıklaşmaya başlayan bir adamın bilinmezliğe doğru adım adım ilerleyişini boğazları düğümleyen bir gerçeklikle anlatan film, anthony hopkins'in kendisine yeniden hayran bıraktığı bir iş. "kimlik" ve "geçmişe tutunma" kavramları üzerinden insanoğlunun varoluşuna dair en temel nokta olan "ben kimim?" sorusuna odaklanan film, zihinleri allak bullak eden kurgusuyla seyircisini de alzheimer hastalığının zorlu süreciyle baş başa bırakıyor. duygusal sahnelerinin içine damıttığı mizah unsurlarıyla da hassas dengeyi ustalıkla kuran florian zeller, hem baba hem de kızıyla empati kurmayı sağlayan anlatım diliyle seyircisini olayın bizzat içinde üçüncü bir karaktere dönüştürüyor. zaman-mekan-karakter düzlemini farklı bir düzleme taşıyan anlatımı, muhteşem oyunculukları ve yürek titreten final sahnesiyle sinema sanatının hayatın ta kendisi olduğunu bir kez daha kanıtlayan the father, vizyondayken beyazperdede izlenmesi gereken bir şaheser.

  filme puanım: 8/10
 • fragmanı düşen anthony hopkins filmi. florian zeller'in yöneteceği filmin kadrosunda, olivia colman, olivia williams, rufus sewell, imogen poots gibi isimler olacak.

  https://www.youtube.com/watch?v=4tzb7yfk-ji
  edit: poster
 • the father (baba), yaşı ilerlemesi ve kızı anne'nin ısrarlarına rağmen tek başına yaşamakta direnen anthony'nin, yaşlanma, demans gibi deneyimleri tecrübe edişini çarpıcı bir şekilde ele alıyor.

  vizyon tarihi: 17 eylül 2021
  ithalatçı: birfilm
  türkiye dağıtım: birfilm
  tür: dram
  yapım yılı: 2020
  süre: 97 dakika
  ülke: ingiltere

  yönetmen: florian zeller
  oyuncular: olivia colman, anthony hopkins, imogen poots, rufus sewell, olivia williams, mark gatiss

  vizyon tarihi: 17 eylül 2021

  filmin altyazılı fragmanını buradan izlemek mümkün.

  filmin altyazılı yeni fragmanını buradan izlemek mümkün.
 • son zamanlarda izlediğim en iyi film. atonement filminin senaristinden. anthony hopkins hep olduğu gibi şahane. olivia colman yine çok iyi. keşke sinemada izleyebilseydim. mutlaka izleyin.
  edit: bu arada yönetmen hariç, birçok dalda oscar adayı. en iyi filme aday gösterip, yönetmenini hiçe saymayı çok sık yapmaya başladı akademi. filmin yönetmeni (bkz: florian zeller) en iyi uyarlama senaryo kategorisinde aday olmuş.
hesabın var mı? giriş yap