• 1988den 1991e kadar hayatta kalmis ingiliz kult grup. this love is not wrong parcasindan sagir sultanin da anlayabilecegi gibi the smithse benzeyen bir muzikleri vardir, 80lerin popuna biraz daha yakin olmak sartiyla.
 • piyasaya efsanevi sarah records etiketiyle adım atan güzel insanlar.saint etienne'in meşhur let's kiss and make up'ının orjinali bunlarındır. emma's house ep'leriyle aklımızı başımızdan almışlıkları vardır.bir sürü single,ep ve üç tane çok ses getirmeyen albümden sonra dağıldılar.so said kay'in girişinin manalı soru cümlesi where'd you learn to kiss that way? adında güzel kapaklı bir toplama albümleri çıkmıştı 90'ların sonuna doğru ama yayınladıkları herşey gibi o da çok zor bulunuyor artık.
 • between hello and goodbye şarkılarında da bahsettikleri aradakalmışlıkla ben de onlar hakkında bişey yazmak konusunda aradakalıyorum .ne desem kelimeler kifayetsiz kalacakmış gibi.
  1988 de londranın varoşlarında robert wratten ve michael hiscock tarafından kuruluyor the field mice.ilk single emma's house un aşk hicranı çeken lirikleri sonradan trembling blue stars ı kurucak olan bobby wratten a ait.keşke biraz daha erken doğmuş olsaydım da diskografilerine tanık olsaydım diyorum.yeni çıkıcak eplerine bir çok insanla eş zamanlı heyecanlanmak isterdim.the field mice albüm çıkarıcakmış diye bi kaç ay önceden öğrenip beklemek isterdim.başka ne hayatıma renk katabilir ki? indie kisvesi altında çıkan birbirinin aynı bissürü grup arasında değiller iyi ki diyorum bi yandan da.onları dinleyen kitle tarafından gümbürtüye sürükleniceklerdi.böylesi daha iyi evet kesinlikle.
  sensitive ve when morning comes to town geliyor sonra.hassas olmanın ,duygularını açıkça ifade etmenin ve belki de en önemlisi ağlamanın hiçbir yanlış tarafı olmadığını anlıyorum sensitive le biraz geç olsa da rahatlatıyor bu beni.
  snowball ep sinden sonra dağılmadan bir yıl önce so said kay ı yayınlıyorlar.so said kay daha sonra film yapılıcak olan desert of the hearts isimli lezbiyen bir aşkı anlatan jane rule kitabından esinlenerek yazılmış bir şarkı.this love is not wrongda da buna benzer bir konu var.91 de çıkan missing the moon nme tarafından pop ve acidhouse un karışımı olarak tanımlanıyor ve haftanın single ı oluyor.ben anlamam acidhouse filan ama şarkı keyifli biraz the field mice dan değişik olsa da rahatsız etmiyor.john peel da farkediyor onları tabi 90 da bir de john peel sessions için şarkı söylüyorlar.en son 98 de bu sefer sarah records tan değil where'd you learn to kiss that way yayınlanıyor.duyduğum en güzel albüm isimlerinden biri.ben şimdi september's not so far away i dinliyorum.hem sonbahar da yaklaşıyor.the field mice ruhumu serinletmeye devam ediyor.

  thank you for being so good
  for singing to me
  if it happened
  then for me
  this could have taken place
  sooner.
 • "boyle opusmeyi nerde ogrendin*?" gibi bir album, "opusup barisalim" gibi bir sarki ismi her ne kadar turkiye sinirlari dahilinde onlari gokhan ozen- sinan ozen* ekseninde bir noktaya yerlestirecek olsa da, aslen superlerdir bu tarla fareleri. hem zaten smiths fanlari kale arkasinda otururmus hep maclarda.
 • caktirmadan dunyanin en huzunlu sarkisi, yarimsardan bes yeme, sag gosterip sol vurma dallarinda mimilere aday emma's house'u dunyaya getirmis olan gruptur. grup suruptur, bir kisim tarla faresidir.

  early morning by the harbour
  the clouds above form one sheet that's grey
  early morning by the harbour
  where you are
  where you now are
  you have nothing to live up to
  you have nothing to live down
  emma's house is empty
  so why do i call it emma's house?

  five to six that's what the time is
  the cold cuts through my shirt of cotton made
  five to six that's what the time is
  where you are
  where you now are
  you have nothing to live up to
  you have nothing to live down
  emma's house is empty
  so why do i call it emma's house?

  where you are
  where you now are
  you have nothing to live up to
  you have nothing to live down
  emma's house is empty
  so why do i call it emma's house?
 • sanırım sarah records'ın en iyisi.
hesabın var mı? giriş yap