• çeşitli şaşırma efektleriyle bitirdiğim kitap.
    eğlenceli karakterler var, aksiyon var, özellikle sonları bir çırpıda bitiyor. karakterlerin gelişmesi her ne kadar ice and fire serisindeki gibi derinlemesine anlatılmasa da yine de iyi bir izlenim bırakıyor.
    ikincisine de hemen başlama kararı aldım, ancak tüm haftasonu işi gücü bıraktığım için normal hayata dönememekten korkuyorum sözlük.
    vatana millete hayırlı olsun, yeni bir fantastik üçlememiz oldu.

tavsiye edilir.
  • kitaba gömülmem sonucunda 2 günlük boyun ağrısı ile finalinde beni art arda iki kere şok etmiş, mistborn serisinin ilk kitabı. türkçeye akılçelen kitaplar tarafından son imparatorluk adıyla çevirilmiştir.

the wheel of time serisini okurken aldığım zevki aldım desem yeridir. 2 yıl önce tesadüfen (ve bedava) elime geçtiği zaman "aaa jordan'ın kitabını devam ettiren adam değil mi bu" diye okuduktan sonra, kendisi de sıkı bir fantastik ve bilim kurgu okuru olan abime götürdüm. "al bu kitaba bayılacaksın" dediğimde (kendisi ursula ve frank herbert hayranıdır) hafif bir burun kıvırma ile "vir" dedi. ertesi gün kitabı bitirip türkiye'de basılmış bütün kitaplarını aramaya koyuldu. tabi aramaya koyulduktan sonra hepsini bana aldırtı o ayrı mesele.

türkiye'de henüz yeterince tanınmayan brandon abimiz, satış adetleriyle bir 3-5 yıla yayıncıları da tatmin edecektir tahminimce.
  • brandon sanderson'un yazdigi, mistborn serisinin ilk kitabi.

sanderson'un da acikladigi uzere, cosmere dunyasina adim atmak isteyenler icin ideal bir baslangic noktasidir. alternatif bir baslangic kitabi olarak elantris veya the emperor's soul önerebilirim.
hesabın var mı? giriş yap