şükela:  tümü | bugün
 • netflix'in yeni dönemde yayınlanacak yemek yarışması programı.

  20 kasım'da 10 bölümlük birinci sezonu yayınlanacak olan programda, dünyanın farklı ülkelerinden 24 yarışmacı yer alacak ve yarışmanın jürisi dünyaca ünlü 9 şef olacak. yarışmanın her bölümünde katılımcılar bir ülke mutfağına özgü yemekler yapacak. masterchef yarışmasına benziyor ama fragmandan daha profesyonelce bir yapım olacağı açıkça görülüyor.

  fragman: https://www.youtube.com/watch?v=v088hvtuqfg
 • muthis bir yarisma programi olmus. emegi gecenleri gercekten tebrik etmek lazim. masterchef ile kiyaslanamaz bence. yemege merakiniz varsa siddetle tavsiye olunur.
 • beğenerek izlediğimiz program.
  fikir çok iyi. çekimler de çok hoşumuza gitti.
 • netflix maratonunun en güzellerinden bir tanesiydi. büyük şeflerin büyük şeflerle yarıştığı, michelin yıldızlarının havada uçuştuğu harika bir programdı. özellikle charles michel'in mükemmel tabaklarını görmemize fırsat sağlamıştır. yemek sevenlerin mutlaka ve mutlaka izlemesi gerektiğine inanıyorum. her dakikası karizma ve güzellik dolu bir yarışmaydı.
 • tam da aklımdan "şöyle esaslı bir yemek programı yapsalar keşke" diye geçirdiğim hafta fragmanını görüp havalara uçtuğum netflix yapımı. chef's table sevenler bunu da mutlaka takip etsin. binge watcher değilim diye ortalıkta gereksiz bir gururla dolaşıyordum, lafımı yedim. bon apetit.
 • her bölümde farklı bir ülkenin mutfağından yemekler yapıyorlar. mutfaklar hakkında yarışmacılar ve jüridekiler bilgiler veriyor.

  jüri tabaklar hakkında güzel yorumlar yapıyor en beğendiklerini neden beğendiğini, elemeye bıraktıklarını hangi hatalardan dolayı bıraktığını tek tek açıklıyor.

  bir bölüm yaklaşık elli dakika sürüyor, ufuk açıcı yemekler görmenizi sağlıyor. yemeğe ilgisi olanlar izleyin izlettirin.
 • 15 20 dakikadır buraya birşeyler yazarak anlatmaya çalışıyorum fakat beceremedim, ne yazdıysam anlatamadım bu programdaki kaliteyi.

  şöyle anlatamamayı deniycem, yukarıdaki yazarın da belirtiği gibi her bölümde farklı bir ülkenin mutfağından yemekler yapılıyor ve her bölüm hangi ülke işleniyorsa o ülkeden üc tane juri bulunuyor bu juriler içerisinde mutlaka gastronomi ilgili en az bir kişi ve o ülkeden bir veya iki ünlü isim yer alıyor bu ünlüler mankende olabiliyor (bkz: alessandra ambrosio) futbolcuda olabiliyor (bkz: gary lineker) müzisyen de, şarkıcıda, oyuncuda vs. bu üc jurinin iki görevi var, birincisi yarışmacıların yapacağı yemeği secmek ve ikincisi tadım yaparak ilk üç / son üç takımı belirlemek. burda o üç jurinin görevi bitiyor.

  asıl mevzu ise son üçte başlıyor. son üçe kalan yarışmacıları değerlendirecek olan isim ise konu olan mutfak hangi ülke mutfağı ise o mutfağın çığır açan şefi oluyor. lan olum ne biçim isimler çıkıyor izlemeniz lazım.

  bu arada es geçmişim buraya iliştiriyim yarışmacı diyoruz ya, lan yarışmacıların hemen hemen hepsinin kötüsü bir
  michelin yıldızı var, olmayanında da deli cesareti var.

  juri ile yarışmacılar arasındaki dialoglar kaliteli ve seviyeli, yarışmacılar arasındaki dialoglar kaliteli ve seviyeli yemekler, tabaklar, sunumlar vs. herşey kaliteli.

  --- spoiler ---

  ingiltere bölümünde yarışmacılardan istenen yemek ingiliz kahvaltısı idi. bu güldürdü ama sonradan insan hak veriyor adamların mutfağı yok.
  --- spoiler ---

  bizim ülkemizde bu yarışmaya dahil edilseydi, vedat milor juride olsaydı dedirtiyor. yok mu abi bizim dünyaca ünlü şeflerimiz alası var, mutfağımız bütün dünya mutfaklarını ezer geçer, yarışmacılara yaptırılacak yemeği seçmek 50 saat sürer. peki neyimiz eksik (?)* her bölümü keşke diyerek bitiriyor insan. hadi inşallah ilerde bizden de birileri olur.

  bu kadar yazdım, buraya kadar da okudum gerçekten bu yarısmayı anlatmayı beceremiyorum.

  edit : s1e6.
 • netflix'in muazzam yemek yarismasi.
 • çekimleri ve müzikleri harika olan yarışma. insan "türk mutfağı da olaydı" diyor izlerken.

  bunun yerli versiyonunu yapsalar güzel olmaz mı? 7 bölge, 7 farklı kültüre ait yemek. müthiş olur. yalnız acun sen yapma.
 • netflix'in izlenebilecek kaliteli içeriklerinden biri. farklı ülkelerden, michelin yıldızlı usta şeflerin, 9 farklı ülkeye ait geleneksel yemekleri yaptığı kalite kokan yarışmadır. gözlerim türk mutfağı aradı, ama bizde bırakın michelin yıldızlı şefi, o ayarda restoran olmadığı için ciddiye almamış olabilirler. (bkz: nusret gökçe)