şükela:  tümü | bugün soru sor
 • diyalogları haddinden güzel olan, gerçekçiliğinden ve doğallığından kaybetmeden yer yer hayli komik bile olmayı başaran son derece başarılı bir aşk filmi. 30unda bir dedeniz olarak ben de bayılarak izledim, kesinlikle gençlik filmi ebatlarının çok üzerinde; insana kendi safsalak hallerini hatırlatıyor. bunda başrol oyuncularının payı büyük, çok iyi iş çıkarmışlar; kimyası tutmuş bir ikili ortaya çıkmış. bu arada, müziklerinin de pek ala olduğunu söylemek lazım.
 • diyalog ağırlıklı, hoş bir gençlik romantik drama filmi. sıradan romantik komedilere göre oldukça farklı olduğunu söyleyebilirim, izlenmeyi hakediyor.
 • başrol kız ve erkeğin diyaloglarının ön planda olduğu, hatta sırf bu diyaloglar üzerine kurulu olan filmler beni hep etkilemiştir. özel bi' ilgim var resmen. "before sunrise" diyeyim de en bilinen ve en etkili örneğini vermiş olayım.

  bu film de öyle. belki 1 haftadır düşünüyorum, açıp tekrar tekrar izliyorum tüm o konuşmaları, uçları, derinleri. aranda kelimelerle asla açıklayamayacağın bir 'bağ' bulunan kişiyle olan konuşmaları. o an dünyada sanki kimse yokmuş, zaman durmuş da bir tek siz nefes alıyormuşsunuz gibi hissettiren konuşmaları. inanılmaz derecede yoğun geliyor. çünkü o konuşmalar gerçeküstü oluyor. zamanın dışında gibi. trans halinde gibi. hiç susmak, susturmak istemeyeceğin türden.

  işte sırf bu yüzden sıradan bir gençlik filmi olmaktan öteye geçiyor benim için bu film. o diyalogların doğallığı, sanki benim içimden geliyormuş gibi hissettiğim karşılıklı cümleler. eğer böyle ruh hallerine aşina biriyse bir insan, 1-2 entry öncesindeki gibi 30'unda bir dede de olsa hissettirdiği şeyler benzer oluyor farklı kişilere. işte böyle, ben ki zaten the breakfast club, st. elmo's fire, say anything, reality bites, before sunrise gibi kültlere hasta, asıl o kültlerin içindeki amatör ruha hasta olan bir insan; yeni nesil filmlerde de bunlara benzer tadı yakalayabilenleri keşfettiğimde deli seviniyorum. 80-90'ların gençlik filmlerinin diyalog ve drama anlamında sinemaya etkileri tekrar filizlenmeye başladı gibi zaten*. inanılmaz mutlu oluyorum gördükçe.

  the perks of being a wallflower, now is good, the first time, garden state, 500 days of summer, once gibileri beni heyecanlandırıyor. son birkaç örnektekiler birbirinden farklı gibi de görünseler o bayıldığım diyalog ağırlıklı, en azından belli bir ruha ait olan filmlerden hepsi. öyle işte. bence haksız sayılmam.
 • niye bu kadar kisa surdugunu anlayamadigim,filmin bittigi sahnede devam etmesini bekledigim,basroldeki kizi fazlasiyla emma roberts'a benzettigim,sirf dylan o'brien icin izledigim film.

  bana bahamas adli guzelim grubu tanitti o ayri mesele.
  sahnelerdeki sarki secimi,soundtracki muhtesem.
 • u2nun zooropa albumunden cok guzel bir sarki. bircok u2 sarkisi gibi askin guzelligine adanmistir.

  i have a lover
  a lover like no other
  she got soul , soul , soul , sweet soul
  and she teach me how to sing
  shows me colours when there's none to see
  gives me hope when i can't believe
  that for the first time
  i feel love
  i have a brother
  when i'm a brother in need
  i spend my whole time running
  he spends his running after me
  when i feel myself going down
  i just call and he comes around
  but for the first time
  i feel love
  my father is a rich man
  he wears a rich man's cloak
  gave me the keys to his kingdom coming
  gave me a cup of gold
  he said i have many mansions
  and there are many rooms to see
  but i left by the back door
  and i threw away the key
  and i threw away the key
  yeah , i threw away the key
  yeah , i threw away the key
  for the first time
  for the first time
  for the first time
  i feel love
 • ing. ilk kez, ilk sefer
 • aynı zamanda beverly hills 90210 birinci sezon üçüncü bölümünün adı.
 • aynı zamanda everybody loves raymond altıncı sezon yirmi dördüncü bölümünün adı.
 • ilk seferin hayalkırıklığını güzel anlatmış film.
  dave: here's what i know about sex. you ready? you ready? sex is so much better..before you've had it.
 • naif, güzel, sıkmayan ve en önemlisi sade gençlik filmidir. american piefilminin 7 filmde anlattıkları olayı kısa ve daha içten anlatan çerezlik filmdir. ayrıca dylan o'brien ın oyunculuğu göz doldurmaktadır.