şükela:  tümü | bugün
1371 entry daha
 • ilk sezonunu yeni izledigim tv dizisi. ilk sezonuna artık kacınılmaz olan bir bolum oneriside benden:

  giris: central city polis departmanı (ccpd) artan sikayetleri incelemek uzere uzman ekip gondermeye karar verir. sikayetler daha cok pis koku ve bu kokudan rahatsızlanan sehir hastanelerinde ki hastalardan gelmektedir. incelemeler sonunda bu kotu kokuların meta-human kaynaklı olabilecegi ihtimali uzerine star labs’da bir ekip gonderir.

  flashback: central city (cc) parkında, yuruyus yaparken, sokak satıcısından aldıgı sosisliden kaynaklanan gıda zehirlenmesi sonucunda, bir agac arkasında durumu idare etmek isterken parlak bir ısık ve korkunc patlama sonucu bilincini kaybeder. uyandıgında bambaska biridir.

  simdiki zaman: star labs calısanlarının tumunu olusturan dort kisi, olay yerindeki dna delillerinden yeni bir meta-humanla karsı olduklarını diger mambo jambo delillerlede sip diye onaylarlar. barry (flash) ve digerleri bu tehdide karsı hazır duruma gecerler. cisco bu yeni meta-humana kacınılmaz olaral shitman (sm) adını verir.

  sm’in bir sonraki ortaya cıkısında flash’ı karsısında bulur. flash’dan urken sm, oldurmek icin olmasa bile kendini korumak icin, arkasını donerek yeni gucunu kullanmak zorunda kalır. saskın flash’ın anlık dalgınlıgından yaralanarak ortamdan kacar.

  tecrubesiz ve sakar flash’ın elinden kacan sm’yi altetmek icin, starlab calisanları beyin fırtınası yaparlar. son sozu dr. wells soyler ve flash’ın ne pahasına olursa olsun sm’in arkasına dusmemesini ister ve cc’nin sm’in gucunden ve yan etkilerinden etkilenmemesi flash’tan bir vorteks yaratmasını ister.

  star labs’ın modern sensorleri, kotu kokuyu takip ederek sm’nin knumunu tespit eder. flash’ı karsısında goren sm, flash’a, amacının sadece bozuk sosis satıcısını cezalandırmak oldugunu baska kimseye bir zarar vermek istemedigini soyleyerek icini bir guzel doker. flash’da sm’e bir zarar vermek istemediklerini, uzerinde bazı testler yaparak yardım etmek istediklerini soyler. tam bu sırada sosisciyi goren sm’in gozu doner ve arkası parıldamaya baslar. tehlikeyi farkeden flash, sm’nin cok yakınında olmamak sartı ile cevresinde kosmaya ve vorteks yaratmaya baslar. basarı ile yaratılmıs olan vorteksin merkezinden gelen zehirli gazlar, ozon tabakasını anında delmis ve gunesin zararlı ısınları yuzunden sm oracıkta yanarak olmustur.

  sonuc: durum degerlendirmesi icin star labs’e donen flash’ın uzerine sinen pis koku nedeniyle, ekip arkadasları onu sepetlerler. bu bolumde dr. wells’in olay mahallinden delil toplaması ve sm’nin gunun birinde yine donebilecegi ihtimalinin hissetirilmesi ile bir episod daha biter.