şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 94 çıkışlı, çok iyi bir platform oyunuydu. home computer'da (nes) oynamıştım (bildiğin atari yani). fred ve barney'i kontrol ettiğimiz oyunda kaybolan çakıl'ı arıyor, zorlu maceralar yaşıyorduk. bitirmekte zorlanmış ama büyük keyif almıştım.

  caps:
  http://www.mobygames.com/…nshots/gameshotid,254895/

  harita:
  http://www.mobygames.com/…nshots/gameshotid,254901/

  complete gameplay:
  http://www.youtube.com/watch?v=w2a6jaiyotq
 • www.nesbox.com'dan oynanabilen efsane oyun.
 • gecenin bu saatinde oturup videolarını izleyince eskiye götürmüş, acayip nostalji yaptırmış oyundur. az oynamadık zamanında. zaten bir anda captain tsubasa'lar mı canlanmadı gözümde, double dragonlar mı? hey gidi, hakikaten öyle bir geçer zaman ki.
 • hala beceremediğim oyun.

  edit: bende kaseti yoktu zaten. bi iki kere denemişliğim var.
  yapamayınca kolu vermiştim.
  şimdi oyunun olduğu sekmeyi acımadan kapadım.
 • the flintstones: the rescue of dino & hoppy ile karşılaştırıldığında inanılmaz basit kalan oyun.
 • beni buz hokeyinin olduğu bölümde sabahın sekizinde heyecanla babamla annemi uyandırmaya itmiş, bu sebepten arkama arkama bir terlik yememe sebep olmuştur.

  güzel oyundu, zordu da hani.
 • bitiremedim lan ben bunu. şimdi bi hevesle açıp oynayayım dedim ama yok, yine aynı zorluğuyla karşıma çıktı pezevenk.
 • ağır derecede uyduruyor da olabilirim fakat bu oyuna dair hatırladığım, buz hokeyi, rugby gibi çocukken hiç bilmediğimiz sporların maçını yaptığımız bölümler vardı. bu maçlarda patronumuzun ekibiyle oynuyorduk sanırım. fred ve barney değişmeli mi oynuyordu, ikisi beraber aynı takımda mı oynuyordu, öyle bir şey vardı sanki ama barney'nin olduğuna emin gibiyim. goal 3'ten hallice tackle'lar yapıp topu almaya çalışıyorduk.

  yine hayal-meyal hatırladığım fred'in sopasını kıbletaş'a çevirip, 10 dino gücünde bambam strike'ı yapabiliyorduk o sopayla. hatta ekran da sallanıyordu sanırım bu vuruşu yapabildiğimizde. teknolojiye, dual-shock'a gel.

  herhalde bitirmemişim ki çakıl falan görmedim ben. uzun bir süre oynayıp contra oyunuyla değiştirmiştim kasedi. (gülmeyin, hepimiz atariciye gidip kaset değiştiriyorduk o zaman.)
 • --- spoiler ---

  yanlis hatirlamiyorsam buyuk ugraslar sonunda lavlarin yukseldigi kisma gelir ve orayi bir turlu gecemezdim. hatta aklim beni yaniltmiyorsa lavlarin oldugu bolum asamali ilerliyordu. bir defasinda ilk asamayi gecmis ama ikinci asamada yine lavlarin kurbani olmustum. cocuklugu hatirlatan guzel oyunlardan.
  --- spoiler ---