şükela:  tümü | bugün
  • özellikle hint ve çin sokak yemeklerini üşenmeden gezip tozarak bir güzel hüpleten çelikten bir mideye sahip olduğunu düşündüğüm youtuber.

bir örneği burada

balık ekmek ile imtihanı ise burada
  • mark wiens'ın "migrationology" isimli kanalı ile birlikte en sevdiğim gezi/yemek youtuberı.

t.james'i, mark'a göre daha çok seviyorum, gittiği ülkelerde sokak aralarına dalıyor. özellikle çince bilmesinden dolayı korkusuzca underground çin'i gezdi. hatta kaşgar'a gidip müslüman uygurların geleneksel lezzetlerini tattı. benzer şekilde hindistan'ı da detaylı bir şekilde dolaştı. sağlam mide var adamda tiksinmeden yiyor.

youtube'da keyifli bir kanal ilgilisine tavsiye ederim.
  • en sevdigim yemek gezgini youtuber, herifte copluk gibi mide var, ne versen yiyebiliyor. gercek bi dunya insani sanirsam. helal olsun.
  • mark wiens sonrası ilaç gibi gelen gezgin. hatta mark'tan bir tık üstte olduğunu düşünüyorum. özellikle, halkın içerisine girmesi, sokak yemeklerine dalması, insanlarla muhabbeti falan efsane.

ipek yolu gezisini herkesin izlemesini tavsiye ederim.
  • yaklasik 1,5 senedir takip ettigim gezgin. sevgilisi ile beraber asyada o ulke senin, bu ulke benim dolasip yemek yiyip,bizlerle paylasmaktalar.

yiyemeyecegim seyler cogu yedikleri fakat o kadar hos bir anlatimi var ki bazi seyleri merak edip yiyesim geliyor,karnim acikiyor. * zaten kendisi de cok sempatik bir adam. tepkileri de sahane ve naif birisi. begenmese de ekranda puani dusuk verip,insanlari kirmamak icin yanlarinda asagilamamakta. turkiye’ye de gelmis zamaninda. keske o zaman bilseydim, gidip yardimci olurdum muhakak:)

takip edilesi,yutup sokak gurmesi.
  • gerçekten iyi bir insan olduğunu düşündüğüm kanadalı youtuber trevor james'in street food temalı kanalı. sokak yemegine olan aşinaligimi ileri derecede artırdı son 1 yilda, yıllar boyu aynı iştah ile noodle (ya da ramen, emin olamadim bu saatte* ) yiyen başka bir insan evladı gormemistir kimse eminim. mark wiens'ten farkı öğünleri nerdeyse tamamen sokak yemeklerinden oluşturması. mark ise avrupa turunda gördük ki aile hasebiyle oturup normal bir lokantada da yemek zorunda kaldı ara ara. ama ikisinin ortak özelliği chili oil denen şey için adam öldurebilirler. ( ben de ilk kasım 2017'de pizza yerken denedim cidden güzel biseymis)

yıllar geçtikçe sanki kilo almaya da başladı ya oh olsun diyorum. yakinda dugun haberini de alicaz gibi hadi hayırlısı, tatlı nişanlısı ile ara ara yanlarına gelip takılan beyaz tenli tiki kız (sanırım adi ting ting gibi biseydi) nasıl geciniyor acaba diye de merak ediyorum.

mantıklı başlayıp saçma biten entry sonunda bitti, herkese iyi geceler.
  • severek takip ettiğim youtuber. sokak yemekleri veya yemek üzerine içerik üreten diğer kanallardan en önemli farkı, trevor'ın sempatikliği ve insanlara çok kolay iletişim kurabilme yeteneği. çoğu zaman yediği bazı yemeklerden besin zehirlenmesi geçirip geçirmediğini çok merak etsem de, yemeyi deneyemeyeceğim yemekleri bizlere tanıtıyor.

istanbul'u gezdiği bölümleri burada bulabilirsiniz.