şükela:  tümü | bugün
 • 2000 yılında meşhur touch & go şirketine geçmiş ve kendi adındaki albümleriyle bizi kendilerine hayran bırakmış nadide grup. bundan once fight songs ep ve ardından marshmallows diye bir mini-lp cikarmislar. brian mcmahan grubun beyni ki kendisi bu gruptan önce yine çok nefis bir grup olan slintte idi. bundan sonra her yaptıkları tarafımızdan izlenecek.
 • 1. emp man s blues
  2. tribute to
  3. being held
  4. snoother
  5. tales (live from the crypt)
  6. moonbeams

  gibi bir trackliste sahip olan brian mcmahan be karde$i michael mcmahanin on plana ciktigi grup.
 • 2000'deki self titled albumu itibariyle yarim duzine deep impact sarkisini dinledigimiz chicago'lu ekip.. ilk plak marshmallows ve ep'ler toplamasi promised works'u eklersek sarkilari yirmiyi geciyor.. bunlar disinda kalanlar da vardir kesin..
 • huzura yakın ama biraz endiseli ve cok sakin..lanetli müzik yapan birileri. gri bulutların üstüne çıkarak dünyayı goremiycek hale gelir dinleyici..post-rock desem hicbisey anlatmaz onlar hakkında.
 • yeni albümleri için 4 yıldır bekleyen ve hala sessiz olan grup.
  şu ana kadar yaptıkları ve kattıklarıyla eşşiz olan insanlar topluluğu.
 • hala canımı kıran, içimi dağıtan gruptur. "child go back inside, where is your father now? "
  neden böyle davrandıklarını sormak istiyorum kendilerine. ne yapmaya çalışıyor bu zındıklar. hayat öyle bir ileri bir geri olmuyor, moonbeams fazla uzaklara fırlatıyor, ayıp oluyor.
 • kenarda köşede kalan, kadri kıymeti bilinmeyen fakat keşfedene çok şahane tatlar sunan bir müzik grubu. tam 20 yıl önce, 1994'te slint gitaristi brian mcmahan önderliğinde kentucky'de kuruldular. kurulduktan bir yıl sonra fight songs, bu ep'den bir yol sonra da marshmallows'u yayınladılar. bir yıl daha geçtiğinde grup bu iki ep'de yer alan şarkıları bir araya toplayıp promised works adı ile yeni bir plak şirketinden yayınladı.

  müziklerinin zirvesini ise milenyum'da çıkardıkları aynı isimli albümde yansıttılar. grupla çalışmış müzisyenler; diğer slint üyeleri, shipping news'ten todd cook ve brian'ın kardeşi michael mcmahan.

  slint'in beyni tarafından kurulduğu için sound olarak slint'e bir hayli benziyor. fakat şarkıların trafiği çok daha sakin, melankolik bir yanları da var.
 • ilk kadro dönemlerinde slint super kahramanları pajo ve britt, tortoise demirbaşı douglas mccombs da mevcut. self titled albümleri slint meets low. yıllardır dinlerim ama kafası bugün geldi nedense. 6.'ya dönüyorum. slint'in spokenwordlerine doyamayanlar için ayrıca ilaç niteliğinde.
hesabın var mı? giriş yap