şükela:  tümü | bugün
 • jonathan evison'un dilimize domingo yayınevi tarafından "kayıp şeylerin bakım kılavuzu" adıyla çevrilen the revised fundamentals of caregiving isimli romanından uyarlanan sinema filmi. yönetmenliğini rob burnett'in yaptığı filmin başrollerinde paul rudd, craig roberts, selena gomez, jennifer ehle ve megan ferguson var.

  bugün yayınlanan fragman: https://www.youtube.com/watch?v=bsxn-lis4y0

  açıkçası fragman fena durmuyor ama sundance'te eleştirmenlerden pek de iyi yorumlar almamıştı. filmin gösterimi 24 haziranda netflix üzerinden yapılacak.

  kitapla ilgili düşüncelerim için: (bkz: #57631835)
 • netflix'e gelmiş türkçe altyazılı olarak, imdb yorumları iyi. izleyelim bakalım.
 • fazla beklentiye girmeden izlenebilir. teselli: sıkıcı değil. 2. teselli: emilia clarke'lı me before you'dan daha iyi, daha samimi, daha gerçekçi, daha az formüllü, daha az klişeli, daha az ajitasyonlu (hatta ajitasyonsuz). me before you'dan daha iyi dediysek de mükemmel bir film olduğu düşünülmesin. zira me before you epey kötüydü. fundamentals de klişelerle doldurulmuş, bilindik, sürprizsiz bir film. her yıl bağımsız sinemadan benzer filmler çıkıyor ve bu durum sıkmaya başladı doğrusu. amerikan bağımsız sinemasının silkelenmeye ve daha orijinal olmaya ihtiyacı var.
  film, dms hastalığından muzdarip bir gençle bakıcısının yolculuğuna ve arkadaşlığına odaklanıyor. bu iki alakasız kişinin ilişkisini anlatırken ajitasyona kaçmayıp iyi ediyor ama bilindik sulardan yüzmekten kurtulamayıp kötü ediyor.

  spoiler
  klişeler: *babanın şerefsiz çıkması, 15 yıldır görmediği oğluna para vermeye çalışmaktan başka bir şey yapmaması *annenin oğluna babasından geliyormuş gibi yaparak mektup yazması *melvin'in oğlunu yitirmiş olması ve bu ölümde kendisini suçlaması *yol/yolculuk klişeleri *felçli çocuğun agresifliği
  süpriz: bobby cannavale (5 dk görünüyor)
  spoiler
 • klişesi çok ama bayık olmayan, sıcak, "ciddi bir konuyu duyar kasmadan işleyen" tam olarak netflix'de izlemelik bir yol filmi.

  bu filmden daha fazlasını beklediğimden değil ama illa eleştiri getirecek olsam senaryonun çok hızlı ilerlemesi ve normal şartlarda daha uzun süre üzerinde durulmsası gereken olayların biraz hızlı geçiştirilmesinden bahasederdim. ha bir de; selena gomez fena şekilde sırıtıyor, "rol yapmaya çalışan selena gomez" karakterini oynuyor resmen. zombieland'deki witchita(emma stone) karakteri gibi olsun istemişler ama olmamış, olamamış...
 • sıkılmadan izlenebilecek konu itibariyle drama gibi gözükse de mevzuyu ajite etmeden üzerine kıvamında kahkaha sosu serpiştirerek izleyiciye sunan bolca slim jim virali içeren güzel film. sırf selena gomez için bile izlenebilir.
 • ilginç bir şekilde bana gayet sıcak gelen film, izlenir bir şekilde. selena gomez olmasaydı daha oluru olan bir film halini alırdı ama o da olsun artık ne yapalım.

  klişeleri gayet yerinde olmuş, öyle seyircinin gözüne sokulmamış, filmin alabileceği kadar kullanılmış. normalde paul rudd beyefendiden çok haz etmem ama bu filmde kendisine tavrım birazcık değişti gibi. sonraki çalışmalarında kendisinde tekrar vasıf bulamamak dileğiyle.

  ayrıca megan ferguson'a ne kadar tatlı bir rol vermişler öyle? sırf kendisinin olduğu sahneler içinizin ısınmasına yeter.

  velhasıl, izlerseniz muhtemelen pişman olmazsınız.
 • kaybettiği oğlu ve dağılan yuvasının ardından bakıcılık yapan bir yazar, yaşam şansı olmayan hastası, hayata tutunma şansı kalmayan otostopcuları.

  açıkçası puanını (7.4) hak etmeyen bir yol filmi. kızın annesi de bakıcı da etkileyici performans sergiliyor ama çocuğa kötü oyuncu demesem de etkileyici bir performans ortaya koymuyor. film bu yüzden temposu gittikçe düşen bir ivmeye sahip.

  inegi ziyaret sahnesi bir inege iltifat gibiydi. olgun ve sessiz.
 • bakıcı ile hasta arasındaki ilişkiyi ajite etmeden verebilmek gerçekten iyi bir yazarlık ve kurgu gerektiriyor. bu yüzden filmi sevdim açıkçası. filmde aksayan yönler olsada keyifle seyredilebilir bir seyirlik olmuş

  ayrıca selena gomez gayet olmuş rolünde. puanım 7/10.
 • sıcak ve samimi bir film, bir tutam duygusallık da var ama insanı iyi hissettiriyor.

  tam pazar akşamüstü izlemelik film, netflix yine bir kaygıyı, mesajı guzel bir şekilde işleyerek vermeyi başarmış.

  --- spoiler ---

  son sahnenin şaka olmasına herkes gibi ben de sevindim. keşke hatunla ilişkileri yarım kalmasaydı.
  --- spoiler ---
 • netflix icin, hep duydugumuz ama asla uygulamadıgımız sıradan öğütleri toplamıslar film olarak önümüze sunmuşlar. ama sasirtici tarafi o kadar da kotu olmamis hani.