şükela:  tümü | bugün soru sor
 • red hot chili peppersın yepisyeni şarkısıdır
 • 2018 yılı yapımı avustralya filmi. filmi john v. soto yönetmiş.

  --- spoiler ---
  filmimiz ışınlama üzerine çalışan bir kadının ölen kocasını paralel evrende bulup geri getirme çabasını anlatıyor. kocasını bulacak ancak hiç ummadığı gelişmelerde yaşayacaktır. saçma sapan 3. sınıf bir film.
  http://www.imdb.com/title/tt6179746/
 • konusu güzel ama konuyu işleyişi berbat bir film.
  oyunculuklar çok kötü. ilkokul müsameresi gibi.
  yapacak hiçbir işiniz yoksa bile belki izlenebilir.
  3.6/10
 • hakikaten bu kadar kötü bir film yapmayı nasıl becermişler, anlamak mümkün değil. güzelim konuyu heba etmişler. öyle böyle boş vaktiniz varsa izleyin.
 • --- spoiler ---

  resmen 4 adet mikrodalgayla bilim kurgu çekmiş adamlar. olmuş mu? olmamış. derdim çok büyük paralar harcanması ya da aşırı efekt kullanılması falan değil. bunlar olmadan da güzel bilim kurgu filmleri çekilebiliyor. (bkz: coherence) benim gibi, konusunda paralel evren falan görünce atlamayın, zamanınıza yazık. ya da atlayın; güzel bir konu, kötü oyunculuk ve işleyişle nasıl berbat edilir görmüş olursunuz.

  --- spoiler ---
 • iç güveysinden hallice filmdir.

  tamam bir coherence asla olamaz ancak kendi içinde paralel evrenleri ilginç yansıtmış. eksikleri ve hataları var elbette. oyunculuklar çok iyi olmasa da ortanın biraz üzerinde. sırıtmıyor.

  çoklu evren teorisine az daha değinselermiş çok daha güzel bir bilimkurgu filmi çıkabilirmiş ancak şu haliyle yüzde 40 bilimkurgu yüzde 60 ise gerilim filmi olmuş.

  izlenmicek kadar berbat, vasat film değil. zaten çok uzun da bir film değil. mantık hatalarının bir kısmını görmezden gelirseniz zevk dahi alabilirsiniz.

  şahsi puanım: 6/10.
 • ekşi bir ski beğenmeme timi bildiriyor:

  neden indirdim ve hadi indirdim neden izledim diye sorduran film.
  bilimsel film yapıyorsan; önce mantıklı olmasını sağlayacaksın!
  (bkz: cern)'de büyük patlama ile ilgili binlerce bilimadamı çalışırken; ışınlama-transportasyon işe ilgili 2 bilim adamı?? wtf?!
  tamam bütçe düşük.. o zaman yapma amk.

  --- spoiler ---

  ben filmi şöyle okudum:
  (bkz: paralel evrenler) fikrinden yola çıkarak...
  efenim recep bir bilim kadınıdır. ışınlama üzerine çalışma yapmakta fakat 5 yıldır ilerleme kaydedememektedir. sponsoru bunu sıkıştırır. bu da bir an önce işi halledebilmek için çabalar ve paralel (!) evreni keşfeder.
  gerçekte ölmüş kocasını paralel evrende canlı görür ve alır onu kendi evrenine getirir. evin anahtarı da teslim edip; yatak odasına kadar evin her yerine sokar. bu "paralel koca" fett biraz gariptir (!); recep'e ve çocuklarına tehdit oluşturmaya başlar.
  recep o'ndan kurtulmak için ne gerekiyorsa yapacaktır.
  --- spoiler ---
 • iyi ki ekşi sözlük yorumlarını okumamışım dedirten film.

  güzel film efendim; hiç buraya bakmayın. koltuğunuza kurulun, izleyin.
 • yapan avustralyalılara seslenmek istiyorum: 'kardeş öyle ışıklı ışıklı yapmakla bilim-kurgu olmuyor.
  seyirciyi ikna etme kaygısı olmayan saçma sapan bir film. olgunlaşmamış karakterler, bomboş diyaloglar ki düşünün 2 bilim insanı inanılmaz bir keşif yapmışlar konuştukları en bilimsel şey 350 petawatt, hayatlarında fizik dersi bile almamış gibiler, flash tv gerçek kesit tadında oyunculuk, gerçekten uzak sahneler ve tonla mantık hatası...
  film çok kötüydü eleştirecek çok şey var ama en çok içime oturan ilginç bir şekilde ablanın anahtarsız kapı açması. tamam seyirciyi inandırmak gibi bir derdiniz yok da aptal yerine de koymayın...