şükela:  tümü | bugün
125 entry daha
  • kendi ohal’imi ilan ettiğimden dolayı malum platformdan izlemek zorunda kaldığım, izlediğim en iyi 3 film arasında kendine yer bulan guy ritchie filmi
  • guy ritchie kendine öyle bir geldi ki zaten kendi gelmezmiş gibi bir de yanında matthew mcconaughey, charlie hunnam, colin farrell ve hugh grant gibi aktörleri getirdi. senaryosuyla, kurgusuyla, oyunculuklarıyla, mizahıyla çok başarılı bir film. 8/10

--- spoiler ---

ormanın kralı olmak istiyorsan kral gibi davranman yeterli değildir. sen kral olmalısın ve hiç şüphe olmamalı. çünkü şüphe kaosa ve kendi ölümüne neden olur. kraliçem söyledi bunu.

--- spoiler ---
  • başıma birşey gelmeyecekse beni pek tatmin etmeyen film.eski guy ritchie filmlerinden minik esintiler sunsa da izlerken yer yer sıkıldım.temposu yüksek değildi.
    fimde anlatıcı rolünde hugh grant hiç olmamış ,aslında anlatıcı olmamış.
    ha guy abimizin eskiye dönüş sinyalleri vermesi beni umutlandırdı.
    müzikler güzeldi.
    buradaki yorumlara göre beklentimi çok yüksek tuttuğumdan mıdır nedir.
    film bu beklentimi karşılamadı hani sinemada gidip izlesem belki verdiğim paraya üzülürdüm.

puanım 10/6
  • bırakın tüm izlediğim filmleri, guy ritchie'nin en iyi 3 filminden biri bile değil.
  • klasik bir guy ritchie filmi. kesinlikle çok iyiydi. imdb puanını hakediyor.
    8/10.
  • (bkz: guy ritchie) nin mükemmel dokunuşları, şampiyonlar ligi oyuncu kadrosu, saran hikaye kısacası sıkılmadan izlenilecek bir film.
    9/10
    --- spoiler ---

charlie hunnam da kalite bakımından büyük oyuncu yani matthewin yardımcısı rolü için, tam tersi düşmanı olmalıydı .
    --- spoiler ---
  • guy ritchie fanatiklerine aldanmayın. bomboş bir film olmuş. adı sanı duyulmamış bir yönetmen çekmiş olsaydı bu filmi, şuan övenler tarafından yerden yere vuruluyor olurdu.
  • herhalde bugüne kadarki en kötü guy ritchie filmi senaryosu olabilir.

biz kendisinin yönetmenliğinin yanında çektiği filmlerin senaryo kalitesini de izleriz ve absürt bir mantık çerçevesinde tutarlı olur. ancak bu filmin sonu neydi öyle? süper kahraman filmi gibi, adeta sen bunu yaptın ama bak ben de bunu yapmıştım diye saçma sapan bir bitiş ve fazla zorlama geldi.

onun dışında uk aksanı, slang vb yine çok eğlenceli. eğlencelik bir film ama senaryosunun daha gerçekçi olmasını beklerdim.
  • güzel film. özellikle raymond karakterinin çalışma üslubuna bayıldım.
  • dayak atarken söyledikleri şarkı

çok iyi film. colin farella bayılıyorum ya. en iyi karakter de o filmde.
8 entry daha