şükela:  tümü | bugün
  • birkac kurgu hatasi olsa da 10 uzerinden 7 verdigim gerilim filmi.
  • cumartesi gecesine uygun, içinde sürükleyici dinamikleri olan, aynı zamanda gerilimi de seyirciye hissettirebilen gayet güzel bir film.

oyuncuların psikolojik durumları da filmde güzel bir şekilde işlenmiş. gordon karakteri de gayet gerçek hayattan fırlamış gibiydi. adamı her gördüğümde tırstım vallah. ayrıca gordon karakteri bu filmin senaristi ve yönetmeniymiş.

evet filmin ortalarında, sonunu tahmin edebiliyorsunuz ama yine de filmin sonuna kadar gözümü kırpmadan izledim.

heyecanlı, biraz gerilimli, çıtır bir film izlemek isterseniz kesinlikle tavsiye ederim.
  • manidar bir intikam hikayesi.

filmin başından itibaren sonunu kestiremeyişimiz, kurgunun çok iyi yapıldığını gösteriyor. yavaş ve sakin ilerleyen temposu, insanları gerçekten hiçbir zaman tam olarak tanıyamayacağımız algısı çok iyi hissettirilmiş. iftiraya kurban gitmiş olmak ve iftira attığına bile pişman olmayan birini izlemek yeterince rahatsız ediciydi bence. çünkü filmde de gerçek hayatta da "hak yerini bulsun!" isteriz içten içe. ve bu film güzel bir "gerçeği bilme ama konuşamama" cezası içeren bir hikaye.
  • the gift of the magi
  • filmin ilk hediye sahnesiyle sonunu az çok kesitrdiğim, kurgunun gayet dandik olduğu, bir oldboy türevi film idi. 10 üzerinden 5 puanla uğurladım kendisini.
  • --- spoiler ---

spoylııırr
    --- spoiler ---sonunu kadın evde tıkırtılar duymaya başladığı an tahmin ettim. direk dedim bu sapık kadına bişey yapar, kameraya alır kocasına izletir vs.vs
    iğrenç bi intikam fikri, birinin sana lisede ergenken yaptığı şey yüzünden adamın karısını sikip hamile bırakmak nedir? ayrıca aynı senaryo mientras duermes'da da vardı. resmen araklamış senarist. onda da kapıcı kadını bayıltıp tecavüz ediyordu. sonunu da muallak bırakmışlar çok sinir bozucu. ezik gorgi. oç
  • joel edgerton’dan sağlam bir psikolojik gerilim.
    ezik bir liselinin intikamının mutlu bir çiftin hayatını zehir etmesi. karakterlerin psikolojileri çok iyi yansıtılmış. muhteşem bir konu değil ama izlettiriyor merakla.

--- spoiler ---

simon'a bazen kızdım bazen hak verdim. hayatta herkes ezik bir dönem yaşar. halsızığa uğrar. ama bunu bir ömür içinde yaşayıp geçmişte yaşamak bi adım atamamak ve her başarısızlığı bin yıl önceki insanlara bağlamak işin kolayına kaçma ezikliği. bu nedenle gordo’ya gıcık oldum. ayrıca mientras duermes havası esince eeh dedim ama sonunda anladım ki böyle bir intikam almadı. şüpheydi intikamı. ayrıca klasik güvenli alan ihlali de çok iyi verilmiş.
    --- spoiler ---
  • netflix'in muhafızdan sonraki ikinci yerli projesi. başrolünde beren saat ve mehmet günsur yer alıyor. sıradışı bir senaryosu var. çok beğenilecek çook.
  • netflix'in ikinci orijinal türk dizisi olarak lanse edilen ve başrolünde beren saat 'in yer alacağı televizyon dizisi. dizide, saat'in yanı sıra mehmet günsür, metin akdülger, melisa şenolsun, başak köklükaya, civan canova ve tim seyfi gibi tanınmış türk oyuncular rol alacaklarmış. dizinin yönetmeni ise ali taner baltacı olacakmış.

https://webrazzi.com/…inden-yeni-paylasim-geldi/amp
  • bir gavin luke bestesi.