şükela:  tümü | bugün
  • siren yayınları'ndan avi pardo çevirisi ile yayınlanan oldukça eğlenceli ve yaratıcı kısacık hikayelerden oluşan etgar keret kitabı.
  • okudukça sevgi dolu, hüzünlü, şanslı, mutlu, kırık, yorgun, neşeli... hissettiren etgar keret kitabı.
    hangi kitabını okusam seviyorum bu adamın. hemen bugün değil ama bir kaç yıl sonra tekrar okumayı isteyeceğimi de biliyorum.
  • çocukluktan kalan tüm yaraların, iyileşmek yerine her yeni insanda daha da büyüdüğünü hatırlatan kitabın öykülerinden biri. kitaba adını verebilecek kadar güzel. hoş, keret'in tüm öyküleri harika ama bu öykü içinde yine bir şey vardı. insanı parçalayan, bazı kelimeler sonrası okumayı yarım bırakıp, uzun uzun düşündürten bir şeyler. neyse o artık.
  • etgar keret'in en sevdiğim hikayelerinden biri oldu okuduğumdan beri. hatta bazen durup dururken kendimi buzdolabının üstünde hayal ediyorum ve garip bir şekilde mutlu oluyorum. çok hüzünlü ama aynı zamanda korkunç güzel bir hikaye. nahum'un dediği gibi "korkunç güzel bir hikaye ama bana ait değil."