şükela:  tümü | bugün
 • zombi romani

  --- spoiler ---

  okurken 'i am legend' tadi alirsaniz haklisiniz
  --- spoiler ---
 • filmi çekilmiş.

  https://youtu.be/hjgkb_owte0
 • filmin fragmanı bana direk the last of us'ı anımsattı, buralar değerlenir...
 • zombili dram
  (bkz: reserved)
 • yönetmenliğini, sherlock sevenlerin muhtemelen tanıyacağı colm mccarthy'nin yaptığı, nedense ne çoğu sinemada ne de sözlük aleminde rastlanan gayet başarılı bir film.

  film kısaca, distopik bir gelecekte standart zombi konusunu işlemektedir. dolayısıyla 28 days later ve i am legend filmleriyle benzerliklere sahip olduğu söylenebilir, ancak bir farkla: filmde onu diğerlerinden ayıran ve bu sayede değerli kılan farklı bir tür zombi görüyoruz. açılış sahnesinde anlamadığımız ve hatta kafası, kolları, ayakları bağlı olan çocukları görüp yüreğimizin kaldırmadığı noktalar, sonra anlamını bulup bizi şaşırtıyor.

  zombi konusuna zaten özel bir ilgim ve sevgim olduğu için, gayet tatmin edici bulduğum bu filmin beni benden alan özelliği ise muhteşem müziği.

  ve hiç spoiler vermeyerek, "amerika başardı, bizi kurtardı" şeklindeki sonlarla yakından uzaktan alakası olmadığını da söyleyelim ki, bulduğunuz sinemada gidip izlemeniz için biraz motivasyonunuz olsun.

  son olarak; sinemaya, film izlemek için gidilir. elinden telefonu düşürmeyen bağımlılar, haşır huşur mısır yemekten kendini alıkoyamayan açlar ve libidosu coşkun sevişgenler, umarım zombiler ilk sizi yer.
 • konusuna ve fikrine yakışır ilginçlikte başlayıp ilk yirmi dakikadan sonra sıradanlaşan film. kimi zaman yine umut veriyor, tamam şimdi buradan tutacak diyorsunuz ama olmuyor. sonundaki deneme de bu sebeple etkisiz kalıyor. insanlığa dair güzel, ince bir film olabilecekken televizyon dizisi derinliğinin ötesine geçemiyor. konu heba edilmiş.
 • iç karartan, saçma film.

  istanbul'da bile çok fazla salonda gösterimde değildi neden bilmem ama gerekli de değilmiş zaten. mall of istanbul'da izledim ben bunu. salonda iki kişiydik adamlar filmi başlatmadı, gidip uyarmasam başlatmayacaklardı da, ona sinirlendim, yazayım da dursun burada. neyse konumuz bu değil.

  --- spoiler ---

  ben filmi sevmedim arkadaş. sonunu da sevmedim, senaryoyu da sevmedim, cidden içim karardı. ben sinemaya kafamı dağıtmak için, mutlu sonlar görmek için gidiyorum. tamam "amerika bizi kurtardı yaşasın yehho şimdi huzurlu olabiliriz" klişesi çok var, sıkıldık ondan. ama yine de bir umut arıyorum film bittiğinde.

  mesela kız o yeni nesil zombi ağacını yaktığında dedim ki şimdi tahmin etmedikleri bişi olacak, havaya yayılacak olan şey aslında tedaviymiş falan. evet düz insanım. ama olmadı. kız bildiğin zombiliği yaydı dünyaya, bu muymuş bütün sırların sahibi ?

  --- spoiler ---

  velhasıl filmden hoşlanmadım. müziğinden de nefret ettim çünkü çok etkileyici olmuş. özellikle o ilk sahnede çocukları toparlarken veriyorlar müziği, vallahi korktum şimdi salonu basacaklar beni yiyecekler diye. zaten ilk o müzikle karardı içim, bir daha da aydınlanamadım. keşke storks'a gitseydim de iki mutlu saat geçirseydim dedim.

  bugün de storks'u izledim ve evet storks'a bayıldım. seviyorum mutlu filmleri, animasyonları ne yapayım ? dünyada zaten zibilyon tane kötü olay var, her an bir felaket haberi okuyoruz, bari filmler mutlu olsun, mutlu etsin.
 • ilk 20 dakikası enfes. bir de konuyu tam bilmeden izleyince sonrası adına insan daha da meraklanıyor. ne oluyor, bu çocuklar niye bağlı, amaç ne sorularıyla filmi izlemeye devam ediyoruz. bu etkileyici girişten sonra dışarı çıkılıyor ve film sıradanlaştıkça sıradanlaşıyor. hiçbir karakterle doğru dürüst bağ kuramadığım için de zombilerle mücadeleleri fazla heyecanlandırmadı ya da germedi. haliyle film sıradanlaşınca, yani diğer zombilerden farklarını yitirmeye başlayınca veya bu farkları lehine kullanamayınca sıkıcılaştı. bir süre sonra tamamlamak için ileri sarmaya başladım. bu şekilde tamamlayabildim. kısacası iyi başlayan, iyi fikirleri olan ama neticede bir süre sonra vasatlaşmaktan kurtulamayan zombi filmi olmuş. o kadar sıradanlıktan sonra o final de hiç etkilemiyor.
 • colm mccarthy filmi. senaryosu da yine mike carey'a aittir.

  her eve imdb
 • zombi filmlerine farkli bir bakis acisi getirmis, izlemeye deger bir film.