şükela:  tümü | bugün
  • jeannette walls'in çok satanlar listesine giren anı kitabından sinemaya uyarlanacak olan film. başrol için jennifer lawrence ile anlaşılmıştı ama şimdi yerine brie larson ile görüşüyorlar.
  • short term 12 ikilisini tekrar bir araya getirecek olan film olacak.evet yönetmen koltuğunda destin daniel cretton, başrolde de brie larson var.yaşasın!

edit: ghost society dedi ki onu biz üçlü yapalım.müzikleri de joel p. west yapacakmış. çok haklı.

müzikleri de joel p. west yapacak, yaşasın! :)

welcome to short term 12
    after party
  • woody harrelson'un kadrosuna katıldığı yapım.
  • yazarımızın ailesiyle, özellikle de babası rex walls ile olan ilişkisini aktaran bir kitap. baba figürümüz ise dahi bir o kadar da dengesiz bir tiptir.
  • woody harrelson'lı naomi watts'lı brie larson'lu kadrosuyla heyecanlandıran short term 12'in yönetmeninin elinden çıkmış ve şu anlık türkiye'de vizyon tarihi gözükmeyen film.

oğlum bi boka yara cinemaximum artık ya.
  • --- spoiler ---
    filmde bana en etkileyici gelen sahne, (bkz: brie larson)'ın babasının hasta olduğunu öğrenince ne yapacağını keşfettiğimiz sahne(ler)di. bana nedense bu durumda sadece pür mantıkla ziyaret etmek ile etmemek arasında seçim yapmak imkansız gibi geliyor. illa ki bir aksiyom, illa ki bir söndürülüp düzeltilmemiş duygu şelalesi gerek. sonuçta filmde gördüğümüz bence oldukça klişeydi, o açıdan tatmin olamadım, derken brie larson reyizin suratına baktım...

ayrıca şu filme (bkz: on body and soul)'daki (bkz: what he wrote) tarzında bir şarkı eklense ve birkaç tane küçük değişiklik yapılsa brie larson'ın (bkz: oscar)'da ikide iki yapması işten bile olmazdı. bilek güreşi sahnesi çok iyiydi.
    --- spoiler ---
  • gnash'in 'i hate u, i love u' şarkısını aklima getiren güzel film.
    gerçekten çok çok iyi bir baba olmak ve çok çok kötü bir baba olmak gibi iki uç durum arasında bu kadar ince bir çizgi olabilmesini görmek insanı şok ediyor. fazlaca soğuğa maruz kalınca yanma hissi yaşamak gibi. bu tip çok zeki insanlar da kişisel gelişimlerinde de belli bir sınırı aştıklarında binlerce ulaşması güç hayalin peşinden gideyim derken hem hepsini yarım bırakıp hem de peşindeki insanları böyle perişan ediyorlar.
    son olarak 50 yaşındaki naomi watts'ı yaşlandırmak için hala ciddi makyaj gerekmesi de inanılmaz. maşallah diyoruz.
  • film 2 saat biraz uzun gelebilir ancak cidden çok iyi. biyografi ve drama benim her zaman ilgimi çekmez ama sonuna kadar izleyince iyi bir filmi kaçırmadığıma sevindim. hiçbir detaya girmeyeceğim çünkü sabırla ve ilgiyle izlenmeyi hak edecek, çok iyi oyunculuklara sahip bir film olmuş. destin daniel cretton ve ekibi tebrik etmek lazım.