şükela:  tümü | bugün
  • the glenlivet 12'nin yerine bu aydan itibaren ingiltere'de satılmaya başlanmış, çok yakında tüm pazarlara sürülecek speyside single malt viskidir.

henüz tatmadığım için yorum yapamıyorum ama şişede yıl ibaresi bulunmamakta.

bir glenlivet 12 alıp da saklamak hiç de kötü bir fikir değil. çünkü yakında akıbeti johnnie walker green label gibi bir efsaneye dönüşebilir.

tattıktan sonra yorumlar eklenecek.

glenlivet 12 için #41448430

diğer naçizane viski tadımlarım için: #44244863
  • glenlivet 12'den ucuza satılan, genel olarak glenlivet 12'ye kıyasla beğenilmeyen viski. benim de hoşuma gitmedi.
  • the founder's reserve gibi havalı bir ismi olsada yaş belirtilmeyen single malt akımının yeni üyesi, glenlivet 12'nin selefidir.

viski tadımı konusunda bilir kişi değilim sadece iyi viski içmekten keyif alan biriyim o yüzden başlangıcında x otu var onu y meyvesi takip ediyor ve bitişte damakta z havası bırakıyor diyemem. çiçek çiçek, meyve meyve kokan ağızda hoş bir bahar havası bırakan tam bir yaz viskisi olmuş. ilk defa single malt içecek arkadaşlarınıza denettirebileceğiniz hafif viskilerden.

istanbullu suserlar kadıköy (bkz: rind)'den 140 liralık kampanya fiyatıyla edinebilirler.
  • single malt viskilerin yüz karası. şurada tadımı yapan amcanın* tepkisi harika olmuş. macallan tadımındaki orgazmik yüz ifadesinden sonra bayağı güldürdü.
  • bitişi biraz kısa, yoksa içimi oldukça rahat bir single malt. kokusu çok tatlı. glenlivet 12'den daha iyi olduğu aşikar.

ama 50 lira daha verip aberfeldy alırım da merete piyasada pek rastlayamıyorum.