şükela:  tümü | bugün
  • dead inside'ın dinleyiciye arzından sonra hemen bbc radio one'a katılan matt bellamy'nin citizen erased ii, sequel olarak lanse ettiği, on dakikalık prog rock olarak tanımladığı, şimdiden rezervasyonu yaptıran şarkı.
    zamanında exogenesis için de on dakikalık space rock gibi betimleme yapmıştı ama senfoni çıktı. yeme bizi.
  • aşırı derecede l'arena'ya benzeyen muse şarkısı. olsun, l'arena'ya benzeyen her şarkı kabulümüzdür.
  • dinlerken pink floyd'u akla getiren yeni ve efsane muse şarkısı.
  • yeni muse albümünün doğru düzgün müzik ve doğru düzgün sözlere sahip olan tek şarkısıdır.
  • destansı bir şarkı.
    intro'su "once upon a time in america"dan sahneler getirdi gözümün önüne.
    devamında savaş filmleri ve en son çöküş. muazzam.
  • 10 dakikalık müthiş bir rock opera.
  • drones albümünün kendini aşmış iki şarkısından biridir. diğeri için (bkz: the handler)
    bir de orkestral versiyonu yapılmış ki tadından yenmiyor. özellikle 4.26 - 6.30 arası game of thrones'ta çalsa sırıtmaz aksine cuk oturur. hem sözleri de çok uygun.
    (bkz: ben diyeceğimi dedim)
  • değişik çağrışımlar yapmış herkese, bana da sözler girene kadar olan enstrümantal kısımlar chris rea şarkılarını anımsattı. açıkçası son üç albümdür muse tat vermiyor (exogenesisüçlüsü hariç) ama bu şarkı olmuş.
  • hakkında bu kadar az entry girilmesiyle şaşırtmış 10 dakikalık muse şarkısı. baştan sona çok akıcı, sizi kendine bağlıyor. genelde giriş kısmı l'arena'ya benzetilmiş ama bende aynı etkiyi yapmadı. ancak 6.45'ten sonrası nimrod adlı parçanın cover'ı.(bkz: edward elgar)

--- spoiler ---

but you can rise up like a god
    arm yourself, you can be strong
    you can build a nuclear power
    transform the earth to your desire

free your mind from false beliefs
    you can be the commander in chief
    you can hide your true motives
    to dismantle and destroy

--- spoiler ---