şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öncelikle başlık için özür dilerim, malum kısıtlamalar nedeniyle yeterince açıklayıcı olamadı.

  7 haziran tarihli ve the globe post gazetesinde recep tayyip erdoğan'ın diploması üzerinden dönen tartışmalara dışardan ancak ayrıntılı bir bakışla yazılmış makaledir.

  özellikle konu ile ilgili tüm belgelere yer verilmiş hatta merak edenler için reisin tüm diploma örnekleri basılı olarak sunulmuş. anladığım kadarıyla yazar (maalesef kimlik bilgilerine ulaşamadım) herhangi bir yargıya varmaktan kaçınmış. ama en cahil insan bile kolayca sunulan kanıtlardan doğru bir sonuca varabiliyor.

  ilgili makalenin metni controversy over erdogan’s college degree resurfaces before elections

  edit:büdüt

  edit2: haber kaynağını araştırınca fetö ile ilgili bir organizasyon olduğu anlaşılıyor. gerçeği değiştirir mi bilmiyorum ama haberi bu bilgi göz önüne alınarak değerlendirmek gerekli. hakkaten at izi it izine karıştı ülkede.
 • "why there is no single line of reference to him in the university yearbooks or not a single photograph showing erdogan during his college days, either during a lecture or along with his friends or professors?"

  neden üniversite yıllığında hakkında bilgi yok ve de sınıf arkadaşlarıyla çekilmiş fotoğrafı yok diye soruyor sayın batılı çok meraklılar.

  çünkü siz istediniz, her ne olursa olsun başa gelsin diye uğraştınız. şimdi mi aklınıza geldi sorgulamak?
  alın size bela, uğraşın durun amk.