865 entry daha
  • kara paranın her zaman ağır bir bedeli vardır

ve ne yazık ki bu bedel genelde ailenin çocukları vasıtası ile ödenir.

ben gerçek hayatta da bunu etrafımda yakınen gördüm
  • filmini bir türlü sevemediğim hede, hep yavan ve ağır ilerleyen bir film. yarıda bıraktığım nadir filmlerden. daha sonra kitabını okudum ve her şey değişti. filmlerindeki yavanlık yok konu gayet akıcı. zaten 400 sayfalık kitaptan 3 film çıkartırsanız yavan olması dışında bi olasılık yok, yaprak dökümü gibi.
  • 400 sayfalık kitaptan 3 filmin çıktığını iddia edenlerin yazdığı başlık. kitabı okuduysan filmleri de seyret ona göre yorum yap. o zaman 3 filmin değil ilk filmin tamamı ve ikinci filmin bir kısmının kitaptan olduğunu anlarsın ve böyle cahilce bir yorumda bulunmazsın.
  • 1972 yılında çıkan ve beni her izlediğimde tekrar tekrar hayran bırakmayı başarabilen film, başyapıt. harika sinematografisi, oyunculukları, hikayesi, işlenişi ve müzikleri dışında; diyalogları bambaşka bir seviyededir. böylesine hikayeye sahip uzun bir filmde çok basit ve akıcı diyaloglar yazmak inanılmaz büyük bir başarı. ilk izlediğimde ben de "bu film ne böyle ya" dediğimi hatırlıyorum. zamanla olaylara, dünyaya bakış açım değişince filmin anlamı çok daha anlaşılır oldu.
325 entry daha
hesabın var mı? giriş yap