şükela:  tümü | bugün
 • firewater grubunun 2008 çıkışlı albümü.
 • iyi hos album ona lafim yok da, biz burda 2 kisi kafayi yedik. bu albumdeki bazi sarkilarda "alem radyo dinliyorum" falan gibi seyler duyuyoruz. hatta bir sarkinin sonunda kadinin biri radyo haberleri okuyor direkt*. nete yayilan albumde sakatlik var dicem ama sarkilari last.fm'den dinleyince de ayni seyler var. eger adamlar album cikarma surecinde kafayi yemedilerse biri bize oyun mu oynuyor, bunlari sadece biz mi duyuyoruz? neleroloyor?
 • uzun süredir müzik dinlemekten tiksinmiş bir birey olarak beni kendisine aşık eden albümdür. haftalardır radyoları bile müzik dinlememek için podcastlerden takip ediyordum ama bu albüm direk damardan girdi kanıma. ilk dakikasından son dakikasına kadar aralıksız dinlenebilecek cinsten. her türlü müzikten esintiler var. özellikle aklıma direk gogol bordello'nun geldiği bir iki parça oldu. aradaki türkçe konuşmaların sebebi de bildiğim kadarıyla gruptaki elemanlardan bir tanesinin türklere duyduğu aşırı sempatiymiş.
 • aradaki türkçe konuşmalarla dumura uğratmış şahane bir album. grubun solisti bu albumden önce uzun bir süre hindistanda takılmış. nitekim hem müzikte hem şarkı sözlerinde bunu görmek mümkün. misal;

  in the dawn on the roof, there's a semblance of truth
  in the half light that sings to me of you
  with my bottle full of sin, i hoist a toast to the mesin(?)
  that these black clouds mean the monsoon

  (bkz: feels like the end of the world)
 • myspace sayfasında, müziklerinin çıkış kaynaklarına istanbul'u da eklemişler ve türkçe konuşmalar siteye koydukları şarkılarda (borneo-bhangra bros) da geçiyor. orjinali böyledir yani.
  güzeller güzeli, es geçilmemesi gereken bir albüm.

  şarkı listesini eklemeye geldimdi;
  1- borneo
  2- this is my life
  3- some kind of kindness
  4- 6 45 so this is how it feels
  5- a place not so unkind
  6- paradise
  7- bhangra bros
  8- electric city
  9- hey clown
  10- already gone
  11- feels like the end of the world
  12- weird to be back
  13- three-legged dog

  http://www.myspace.com/realfirewater
 • baştan sona keyifli bir firewater albümü.
  henüz dinleme şansı edinemeyenlerin böylesi temiz işleri kaçırmamaları yer yer gök gürültülü tavsiyemdir.
 • firewater albümünde "this is my lifre " isimli efsane bir şarkısı olan grup.
 • aslen bir fotoğrafçılık terimidir. (bkz: golden hour)

  güneş ışınların yatay açılarla gelip daha uzun bir atmosfer tabakasına maruz kalarak dağıldığı ve daha yumuşak bir ışıklandırma imkanı sunduğu gün doğumundan bir saat sonrası ve gün doğumundan bir saat öncesini kasdeden zaman dilimidir.