şükela:  tümü | bugün
 • richard dreyfuss'un en önemli filmlerinden bi tanesi olurdu kendileri
 • 1977'de dreyfuss'un en iyi erkek oyuncu oscar'ını aldığı filmdir. ülkemizde elveda güzelim ismiyle gösterildi.
 • jeff daniels ve patricia heaton'lu yeniden çevrimi 2004 yılında çekilmiş olan film.
 • son zamanlarda izlediğim en iyi romantik komediydi diyebilirim. çok çok başarılı.
 • aynı zamanda just shoot me! yedinci sezon on altıncı bölümünün adı.
 • gelmiş geçmiş en iyi romantik komedi filmi. dreyfuss & mason çifti kadar kimyası birbirine uygun başka çift görmedim. quinn cummings, sinema tarihinin en başarılı çocuk oyuncu performanslarından birini sergiliyor.

  diyaloglar esprili ve ince. bence bu yüzden en iyi senaryo adayı olmuş ama ödül annie hall filmiyle woody allen'a gitmiş. spoiler olmasın diye birbirinden harika diyaloglardan örnek vermemeye karar verdim.

  ayrıca film çekilebilecek en güzel yılda çekilmiş: 1977. en sevdiğim yıl. dönemi o kadar güzel yansıtmış ki en iyi görüntü adayı olmuş. onu da annie hall filmine kaptırmış. ona kaptırmasaydı da star wars'a kaptırırdı muhtemelen. evet 78 oscar adayı filmler arasında sözlük camiasının çok sevdiği star wars da var. diğerleri de julia ve the turning point.

  elliot garfield karakteri bir harika. zaten richard dreyfuss da bu rolle en iyi oyuncu oskarını kazanır. üstelik oldukça esaslı adaylar arasından bileğinin hakkıyla sıyrılır. equus filmiyle richard burton, annie hall filmiyle woody allen, una giornata particolare filmiyle marcello mastroianni, saturday night fever ile john travolta dreyfuss'un karşısında şapka çıkarmıştır.

  paula mcfadden karakteriyle marsha mason da en iyi kadın oyuncu oskarına aday olur ama alamaz. o yıl kadın oyuncu oskarı haklı olarak annie hall filmindeki başarılı oyunculuğuyla diane keaton'a gider. aday gösterilmesi bile onun için onur, çok iyi adaylar var çünkü. julia, filmiyle jane fonda var en başta.

  en iyi yardımcı kadın oyuncu adayı olur bu filmdeki küçük kızı canlandıran quinn cummings. o da julia filmiyle vanessa redgrave'e kaptırır ödülü. üzülmesin gönüllerde kurduğu taht yeter ona.

  ilişkiler, kariyer, aile, aşk kısacası hayat hakkında harika bir hikaye. romantizmi sevdiren sahneler var. bir öpücükle bitmiyor en azından.

  tekrar tekrar seyredebildiğim nadir filmlerden birisi.
 • şu filmde yaşadıkları aşk gibi bir aşk yaşamadan ölürsem gözüm açık gidecek. ama umudum yok bakıyorum film çekilme tarihine 1977. imkansızı istiyoruz. film gerçekten tekrar tekrar izlenilecek naiflikte bir film. richard dreyfuss'un oyunculuğu çok iyi aynı şekilde marsha mason karakteri çok güzel oynamış.