şükela:  tümü | bugün
  • dandik kayıttan seçebildiğimiz kadarıyla bir kısmı nectar bir kısmı blackwater park* olmuş. pek tatmin etmedi ne yazıkki...
  • daha dinlemeden bile yapılan yorumlardan biz sefiller için müzik yapmayan opeth'in bir kere dinlemeyle anlaşılmayacak karmaşık yapılı* bir sonraki hamlesi tahmin edilemeyen* ama bir kere anlaşıldığı zaman bırakılmayacak bir şarkısıdır.
  • ilk başta nete düşen boktan kaltedeki versiyonu dinlediğimizde bu ne lan opeth olamaz bu tepkisi verilse de dinledikçe baya bir alıştık, sevdik kendisini. fakat hala fake olduğunu düşünüyorduk, taa ki roadrunner records'un hazırladığı opeth sayfasında dinleyene kadar.

pek başarılı, pek bir gaz, her zamanki gibi yine opeth duygusunu fazlasıyla veren harika bir parça. per wiberg'in gruba kattıkları da gayet güzel anlaşılabilir bu şarkıdan. tüm albümü dinlemek için nası bekliyorum, nası sabırsızlanıyorum, bu bekleme esnasında nasıl acılar çekiyorum anlatamam, evet biraz abartmış olabilirim acı kısmını.
  • los angelas'da bu şarkı için bir de klip çekmişler. pek yakın bir zamanda müzik kanallarına düşeceği söyleniyor. harvest ve windowpane'den sonra 3. video klipleri olacak.

o değil de, 10 dakika süren ve her saniyesi farklı olan bir şarkıya nasıl bir klip olabilirki. baya bir parçalamış olmaları gerek şarkıyı, bu da tüm anlamını bozar kişisel görüşüme göre. neyse bekleyip görelim.
  • pek yakında single olarak piyasaya sürülecektir. bu single içinde ghost of perdition'ın tamamı ve editlenmiş halide olacak. ayrıca geçtiğimiz günlerde los angeles'da bill yukich tarafından çekilen the grand conjuration'ın klibi de yer alacak.
  • geçtiğimiz ay los angeles'da çekilen video'su internet üzerinden yayınlanmıştır. klipte pek güzel ablalar oynamakta. ayrıca şarkı yarı yarıya kısaltılmış ama pek de rahatsız etmiyor bazı kısımları hariç.

indirmek için aşağıdan kalitesine göre seçin, edin, bir şeyler yapın;
    http://www.roadrun.com/…th/grand_conjuration_lo.mov (düşük kalite 10 mb)
    http://www.roadrun.com/…h/grand_conjuration_med.mov (orta kalite 20 mb)
    http://www.roadrun.com/…th/grand_conjuration_hi.mov (hayvan kalite 42 mb)

oynatmak için quicktime gerekli görüldüğü üzere.
  • klipteki baterist insanı bir türlü martin lopez'e benzetemedim. gene de sarkı ve klip gayet basarılı
  • klibi de olan bir opeth şarkısıdır...

amma velakin,

şimdi seyrettim, klipteki konuyu çözemediğimi, iq'mun yetmediğini (?) açıkça ifade etmek isterim...
    yani enstrümanlı sahneler tamam güzel, fekat asabi parlayışlar yapan psikopat katil imajlı abinin ve baygın erotik pozlar veren kızımızın olduğu sahnelerin ne şarkıdan benim guççük beynimle daha evvel çıkarttığım anlam ile, ne de kendi içerisinde pek bir mana ifade etmediği gibi bir kanıya vardım...
    ama buna rağmen şarkının özet montaj ile video edit'lenmiş olması o kadar batmadı.
    ama yani ben kendi çapımda -klip çekileceği haberini aldıktan sonra- acık daha mistik, fantastik görüntüler barındırılması gibi bir beklentim vardı; böyle bir klibi olmalıydı bu şarkının sanki.

yani yönetmen sözlere bakmayıp "slake my thirst"ü "snake my thirst" falan gibi mi anladı dinlerken de acep ilhamı ona göre mi geldi yoksa nedir?*
  • mikael'in ağzından duymuş olduğum üzere, şarkıda geçen "majesty", şeytandır. sözler ona göre okunursa anlatılmak istenen daha rahat anlaşılacaktır sanırım.
  • klibinde gene hoglan ın davul çaldığı opeth şarkısı