şükela:  tümü | bugün
 • elle fanning'in ikinci katerina'yı, nicholas hoult'un üçüncü petro'yu canlandıracağı hulu dizisi. 2020'de yayınlanacak.

  edit: 15 mayıs'ta başlıyor.
  https://www.youtube.com/…5qkuzija4&feature=emb_logo
 • ilk fragmanı yayınlanan elle fanning başrolündeki 15 mayıs'ta başlayacak yeni hulu dizisi.
 • resmi fragmanı yayınlanan hulu dizisi.

  https://www.youtube.com/…ttr_tag=lehpwfnf555-n-yz:6
 • 15 mayıs'ta yayınlanacak, the favourite'ın senaristlerinin elinden çıkma, çariçe ikinci katerina'nın gençliğini ve petro ile evliliğini konu alan hulu dizisi. fragmanları, posteri sofia coppola'nın kült haline gelen 2006 yapımı marie antoinetteinden fazlasıyla esinlenildiğini düşündürdü. üçüncü petro'nun sadist ve dengesiz yönünü iyi anlatacak gibi. katerina, rusların deyimiyle "matushka"* gelin geldiği ülkede rus kocasını devirip 30 küsür sene tahtta oturan bir alman, metreslerinden çocuk yapan krallar gibi metresinden çocuk doğuran kraliçe bir figür olarak çok dikkat çekici. birinin -tahminimce- biteceği yerde diğeri başlamış olsa da helen mirren'in catherine the great'iyle bütünlük oluşturacağını sanmıyorum, konseptleri farklı.
 • (bkz: ikinci katerina) nın imparatoriçe olmasını ve tahtı ele geçirmesini anlatan dizi. hemen çıktığı gibi izledim ki bi tarihi dizi manyağı olarak bayıldım. mükemmel komik sarkastik bir şekilde anlatılan tarih sevilmez de ne yapılır ki zaten. keşke her hafta bir bölüm yayınlanmasa dedim ki toplamda da 10 bölümlük bir diziymiş. izleyiniz efenim...
 • dün yayınlanan hulu dizisidir.
  10 bölümü de aynı anda hem tv time uygulamsında hem de stermio da yayınlanmış olmasına rağmen tc de bulunduğu tek platform olan dizibox sadece 1 bölümünü çevirip yayınladı. nolurdu 10ununu da yayınlasanız stermio da alt yazı yok ve dizideki ingilizce benim seviyemin bi tık üstünde :( üzüldüm umarım kalan bölümleri en kısa zamanda altyazılı paylaşılır karantina döneminde
 • çarlık rusyasını hicveden hulu dizisi. komedi ama daha ziyade kara komedi. hbo'nun 3 bölümden oluşan, catherine'in yaşlılığını işleyen catherine the great dizisinden çok farklı. ton, diyalog, her şeyi catherine the great'ten farklı. ama gene de birini bitirince diğerine başlanabilir. niyeyse hollywood bu aralar catherine'in hayatını işlemeyi pek seviyor. keira knightley de bir filmde catherine'i oynayacaktı ama proje iptal edilmiş olabilir. neyse the great'e dönersek... the favourite'in senaristlerinden tony mcnamara dizinin yaratıcılığını / showrunnerlığını / senaristliğini üstlenmiş. yani the favourite'le aynı tonda, aynı konseptte bir iş var karşımızda. mcnamara ingiliz aristokrasisini ve sarayı nasıl işlediyse bunda da rusya'yı öyle işliyor. eğlenceli bir dizi. ama her yerden bir siyahinin, bir hindistanlının çıkması, berrak bir amerikan ingilizcesinin (aksansız) konuşulması diziden koparmıyor değil.
  elle fanning iyi ama dikkati asıl çekenler (şimdilik) phoebe fox'la charity wakefield oldu. fox sınıf düşmüş marial rolünde pek eğlenceli.
 • the favorite’ın yazarından aynı mizahi yapıya sahip 10 bölümlük çok eğlenceli bir dizi.

  uzun zamandır bekliyordum, iki bölümünü izledim günümü yaptı.
 • nicholas hoult ve elle fanning pek seven, çokça beğenen şahsımı ironik üsluplu karanlık karakterleriyle mest etmiş dizi. özellikle sevgili hoult göz dolduruyor* ("give me some of your medals").

  hikayenin akışından ziyade karakterler bağlıyor diziyi. her biri kendine has üslubuyla, ince yazılmış sarkastik ve ironik diyaloglarıyla oldukça eğlenceli vakit geçirtiyor. tek solukta (biraz da işsizlikten) beş bölümü bitirdim.

  şimdiye kadar en çok sevdiğim cümle:

  -brief is always relief (the emperor ile empress'in ilk birlikteliğinin ardından gelen yorum)

  edit: yeni bir tane geldi, hemen yazmam lazım:

  -hmm that looks like pussy. look, amazing! that's god archie. why did he make this fruit look like pussy if he does not wish us to eat pussy and have fun?!