şükela:  tümü | bugün
 • katatonia nın yeni albümü. 13/03/2006 da çıkacakmış

  1 leaders
  2 deliberation
  3 soil's song
  4 my twin
  5 consternation
  6 follower
  7 rusted
  8 increase
  9 july
  10 in the white
  11 the itch
  12 journey through pressure
 • ilk single my twin'i baz alarak, viva emptiness tarzının devam edeceği bir albüm olacağını söylemek mümkün olabilir. şarkı isimlerine bakınca da leaders ve follower şarkılarının bir bağlantısı olabilir mi diye düşünüyor insan.

  resmi sitenin açılış sayfasında da görülebileceği üzere, albüm kapağında da minimalist bir yaklaşım benimsenmiş.
 • eger tum sarkilarda my twindeki vokal kullanildiysa, bu albumde, jonas abimizin grubun karanlik tarziyla super uyusan kendine has vokalinden uzaklasip dumduz bir vokali tercih ettigini gorecegiz.. bekleyip butunu gormek lazim tabi.. ancak adamin sesi her halukarda agir agir, damardan yol aliyor.. album ne kadar karanlik olursa o kadar makbuldur kanimca..
 • my twin'inin minik bir kısmının şimdiden dolaşıma girdiği, meraklısının bu kadarına bile altın bulmuş kadar sevindiği gelecekteki katatonia albümü. bu yaz gidip evlerinden alır bu millet bunları, güzel güzel gelsinler de demek istiyor insan..
 • katatonia'nin logosunu tarihinde ikinci kez degistirdigi album olmustur ayni zamanda.
 • katatonia'nın viva emptiness çizgisini devam ettirdiği bir albüm olmuş. çoğu şarkıda staccato riff'ler kullanmaları dikkat çekiyor.* bunun yanında, yine viva'daki aksak ritmli partisyonlar da oldukça fazla.* renkse oldukça değişik vokal melodileri bulmuş. arada atonel tadlara kaçması da işin kaymağı olmuş. son dönem opeth tadları estiren muhteşem rusted, biraz kastırda progresif denebilecek bölümleri olan increase albümü özetleyen çok başarılı parçalar, ancak tüm parçalarda katatonia hüznünü ve o basite indirgenmiş kaosu tatmak mümkün.
 • torrent ten indirebilinen bir albümdür artık kendileri, martta çıkacak albümün bu denli erken nete düşmesi akıllarda soru işareti yaratmıyor değil...

  edit: heyecan yapmamak lazımmış o her şarkıda bik bik araya giren abiyi duymak lazımmış önce...
 • görünen o ki opeth ile katatonia giderek birbirlerine benziyorlar. twin, cın cın ritmler, opethvari geçişler, yine arada böğüren anders... her zamanki gibi kral bir albüme imza atmışlar helal olsun
 • her sarkida araya giren vicdansiz adam yuzunden 2-3 kere dinleyebildim ancak viva emtiness'deki soundun discouraged ones'daki yapiyla harmanlandigi bir album olmus diyebilirim.. tum sarkilarda benzer rifflerin kullanildigi, fazla inis cikisi olmayan, derdini sakin sakin anlatan, cok fantastik islerin denenmedigi bir eser olmus.. dolayisiyla v.e. gibi ilk anda carpmaktan ziyade d.o. gibi dinledikce guzellesen bir album oldugunu soyleyebiliriz.. ancak o araya giren dallama yuzunden dinleyebiliyor muyuz.. hayir.. mina koyim..

  edit: harbiden dinledikce kolesi ediyor.. o july nedir oyle yaw.. pes etmeden dinleyin, pisman olmayacaksiniz..
 • uzun araştırmalar sonucu* 2 saatte indirilmiş albüm. indirdikten sonra da* müziğin sesini kıııııııs şeklinde bir azar işitmeme neden olmuş, viva emptiness türevi olsa da beğendiğim albüm.