şükela:  tümü | bugün
 • 1952 yapımı bir film.konusu yanılmıyorsam sirkte çalışan birinin düşüp sakatlandıktan sonra başından geçen hikayelerden oluşuyordu.imdb linkini vermem daha doğru olur sanırsam

  http://www.imdb.com/title/tt0044672/
 • 1953 yılında onca güçlü adayın arasından sıyrılıp en iyi film de dahil olmak üzere 2 oscar, 3 golden globe almış bir filmdir ve biraz uzundur. bana kalırsa oscar tarihinin sürpriz kazananlarındandır.
 • (bkz: mahmut tuncer show) benim için budur i$te canlar, bir de film var cornel wilde falan da oynamı$ bunda.
 • richard dawkins'in 2009 darwin yılını kutlamak için kaleme aldığı, evrime dair kanıtları içeren kitap, zira alt başlığı 'the evidence for evolution'. kitap 2009 eylülünde çıkacak olmasına rağmen ön siparişlerle şimdiden en çok satanlar listelerine girmiş durumda, amazon.co.uk'de evrimsel biyoloji kategorisinde an itibariyle 21. (edit itibariyle de 10.) sırada..*

  http://www.amazon.co.uk/…ooks&qid=1231623748&sr=1-1

  türkiye'nin de dahil olduğu 19 ülkede yayın hakları satılmış durumda, türkiye'deki hakları kuzey yayınlarına ait. kitabın ismi de şuradan geliyor, günün birinde isimsiz bir hayranı dawkins'e, üzerinde 'evolution, the greatest show on earth, the only game in town' isimli bir t-shirt hediye eder. üstad da evrimin geçerlilik durumunu hagaden mükemmel özetleyen bu t-shirt'ü pek bi beğenir, uzun yıllar giymekten orijinali siyah olan t-shirt'ü griye çevirir. darwin yılı kutlamaları sebebiyle kendisinden sipariş edilen yepisyeni kitaba da bu ismi vermeyi uygun bulur (kutlanan, türlerin kökeni'nin 150inci, darwin'in doğum gününün 200. yıl dönümü. eşi emma'yla evlenmesinin ve evrim hakkındaki basılmış ilk fikirlerinden olan beagle serüveninde saptadığı zoolojik bulguları konu alan 5 ciltlik çalışmayı kaleme almaya başlamasının da 170. yıl dönümü ama kimse bunları iplermiş gibi gözükmüyor, yeterince yuvarlak bi sayı değil sanırım). aslında 'the only game in town' kısmını da eklemeye niyet etmiştir kendisi ama yayıncısı olmaz demiştir. aha bu da mevzubahis t-shirt'ü giyerken yaptığı bir sunum (sunumun mekanı galapagos'a giden bir gemi, konusu neo-darwinism, yapan kişi yaşayan bi ihtimal en tanınmış neo-darwinci.. hal böyleyken gitmişken kutlamalara erkenden başlayıp tamamını izleyin derim, hepi topu 1 saat 10 dk.):

  http://video.google.com/…?docid=4633079169415752395
 • yeryüzündeki en büyük gösteri ismiyle önümüzdeki aylarda türkiye'deki raflarda da yerini alacak 2009 yıllı bir richard dawkins kitabı.
 • girişi bölümü http://entertainment.timesonline.co.uk/…6805656.ece adresinden okunabilecek kitap. dawkins, bu sefer din karşıtı bir kitap yazmadığını söylemiş. ama hedef kitlesinin de, yahudi katliamını inkar edenleri mecazi bir referans alarak, "tarih inkarcıları" olduğunu belirtmiş. bir cevab verme girişimi diyelim (evidence for evolution al sana al sana). benim gözüme çarpan bir diğer şey de, ingiltere ve avrupada yükselen yaradılışçılığı islamın yaygınlaşmasına bağlaması. islam elbette - gereksiz yere - katı ve cehaletle bezeli bir anti-evrim kampanyası sürdüren bireyler içermekte. ama böyle bir varsayıma daha önce rastlamadım. bizde çıkınca oktar ve gardaşlarından ilk etapta 5-6 dava yer bu.
 • pdf'sini indireyim dedim, audio book'una denk geldim. meğer çok güzel bi şeymiş bu audio book yahu.. şimdiden iki buçuk bölüm bitirdim (bi iki saat içinde), kitap olsa haftalar sürer bitirmesi (hele bi de pdf falan).

  şu ana kadarki fikrim bunun dawkins'in yazdığı en alt seviyeye hitap eden kitabı olduğu. ciddi ciddi altı yaşındakine anlatır gibi anlatmış. du bakalım bu gidişle bi iki günde bitecek, o zaman yazarız topluca bi kritiğini.
 • sonundaki appendix bolumundeki bilgilerle bizleri uzen kitap. neden oldugunu ogrenmek icin oraya kadar okuyun da uzuntumuz azalsin biraz.
 • kitap üzerine bir inceleme yazısı http://nodrylight.wordpress.com/…est-show-on-earth/ adresinden okunabilir (ingilizce).
 • richard amca harun yahya dan bahsetmi$ bu kitabinda, douglas adams gibi bu adaminda cumlelerinin hastasiyim.. aynen $ole diyor yaradili$ atlasi kitabi icin bu kitabinda(tabii kindle dan sozluge copy paste denemekte ilginc bir tecrube olabilirdi dandik browser i sozlugu acabilse):
  oncelikle john mackay diye bir hiyardan bahsediliyor ingiltere de okullari gezip kendini jeolog olarak tanitip cocuklara eger evrim teorisi gercek olsaydi, fosiller de fronkey (frog monkey kari$imi) olurdu $eklinde, sonrasinda $oyle ki:

  as euqually ludicrous example is to be found in the muslim apologist harun yahya's enormous, lavishly produced, glossily illustrated and fatuously ignorant book atlas of creation.

  halbuki bu guzel entry olurmu$ yaradili$ atlasi ba$ligina. sozluge yazar olsa konsepti kapmi$ richard dawkins.

  (bkz: ahahahhahahah ben buna gülüyorum ya)

  devaminda youtube da bulabileceginiz balik yemi komikligi ve diger abukluklari da aynen yazmi$..
hesabın var mı? giriş yap