şükela:  tümü | bugün
  • ülkemizde bugün vizyona giren abd yapımı film. oldukça eğlenceli görünüyor. izlemeğe değer

--- spoiler ---

hugh jackman, rebecca ferguson ve michelle williams gibi isimlerin yer aldığı muhteşem showman, p.t. barnum'un hikâyesi ekseninde şov dünyasının yükselişini ele alıyor.
    p.t. barnum'ın hırsı ve hayal gücünden esinlenilen "the greatest showman", yoktan başlayarak dünya çapında sansasyona sebep bir gösteriyi yaratan bir vizyonerin öyküsünü anlatır. "the greatest showman", heyecan verici yeni film yapımcısı michael gracey tarafından yönetildi. filmin müzikleri akademi ödülü sahibi benj pasek ve justin paul'a ("aşıklar şehri") ait. akademi ödülü adayı hugh jackman'ın başrolünü aldığı filmde jackman'a, akademi ödülü adayı michelle williams, zendaya, zac efron ve rebecca ferguson eşlik ediyor.
    --- spoiler ---
  • filmin doğru adını bilmeyenler yüzünden yanlış başlık altında yorum yapılan film.

filmin senaryosu, oyuncu kalitesi hakkında birçok yorum yapılabilir. ama bir filmin ismi bu kadar mı yanıltıcı olur arkadaş. the greatest showman yani en büyük şov adamı` olarak film ismi seçiyorsan, insanlar doğal olarak filmde olağanüstü bir gösteri/show göreceğini düşünür. ama filmi izlediğinizde göreceğiniz üzere filmde sadece 3 kuruşluk bir sirk gösterisinden başka bir şey bulunmadığını göreceksiniz. sirk kadrosu şu şekilde; 1 sakallı kadın, 1 cüce, bir dev, 1 zenci ve 10-15 sıradan adam. bunların hiçbiri için freak denemez. bence filmin adı a good showman olmalı.

ben daha filmin ismine bu kadar eleştiri yazdıysam, filmin gerisi için yazacağım eleştirileri siz düşünün. neyse çok üşendim şimdi.* pauanım: 5/10

edit: isim düzeltildi
  • henüz izlemediğim filmdir.ama buna rağmen burda garip garip yorumlarını gördüğüm için yazmak istedim. gösterinin kendisine değil arkadaşım bir filme gidiyorsun.olur da biletini büyük şeyler vadeden bir gösteri için alırsan yazdığın doğru olur ama sinema sanatı için son derece saçma! umarım yukarıdakine benzer bir beklentiye “tabutta röveşata” ya da bu tarz isme sahip filmler içinde girmedin.
  • doğrusu bu: (bkz: the greatest showman)