şükela:  tümü | bugün
 • şubat 2017'de çıkacak olan on sekizinci overkill albümü. şu adamlar kadar üretken başka bir grup yok gerçekten. yine kocaman bir "helal olsun" diyorum.

  metal müzik açısından bereketli bir sonbahar kış geçiriyoruz.

  tracklisti aşağıdaki gibidir.

  1. mean green killing machine
  2. goddamn trouble
  3. our finest hour
  4. shine on
  5. the long road
  6. let's all go to hades
  7. come heavy
  8. red white and blue
  9. the wheel
  10. the grinding wheel
 • overkill'in "from the underground and below" albümünden beri beklenen sounda geri dönüş olarak gayet başarılı açılıs parçası barındıran 18. albümü.

  albümün 1. parçası "mean, green, killing machine" overkill' in en başarısız gitaristi olarak gördüğüm dave linsk'e gitar tonlarında ayar verilmiş olduğunu düşündüren harika bir açılıs parçası... nedense ilk dinlediğimde bir "the killing kind" albümündeki soundu hatırlattı. umarım albümün geri kalanı dave links'in katliamına uğramazda eski dinleyicisini mutlu eder...
 • albümün tamamını dinlemek daha nasip olmadı ama dinlediğim kadarıyal diyebilirim ki: (bkz: babalar gibi)
 • overkill'in eski dönemlerini hatırlatan farklı denemeler de yaptığı albüm. genel olarak punk thrash havası hakim fakat grubun yeni dönemlerine yönelik bir değerlendirme yapmak gerekirse ıronbound'dan sonra çıkardıkları en iyi albüm denilebilir.

  8/10
 • ilk albümleri feel the fire'dan bu yana 32 sene geçmiş ve bu adamlar yılmadan müzik yapmaya, festival sahnelerinde depar atmaya, aralıksız her iki üç senede bir albüm yayınlamaya devam ediyor. ana akım medya desteği olmadan bu bile başlı başına takdir edilesi bir durum.

  albüme gelince overkill bildiğimiz overkill, tekerleği yeniden icat etmiyorlar ama kendilerinden bekleneni de veriyorlar. yer yer i hear black'ten doom, yer yer wfo*'dan punk esintileri taşıyan groove'u bol bir albüm olmuş. tek eleştirim ironbound'dan bu yana son 4 albümdür müzikal olarak aşağı yukarı aynı formüle sıkışıp kalmış olmaları.
 • (bkz: #66353964)
 • müzik sevgilerine hayranım. dinlenesi bir overkill albümü daha...
 • müthiş bir albüm... grubun yaptığı en iyi albümlerden biri. elbette taking over, years of decay veya horrorscope gibi albümlerle karşılaştırılamaz. o farklı bir dönemdi. lakin the grinding wheel grubun olgunluk sürecinin en iyi albümlerinden biri. bence ironbound ile başlayan dönemin en iyisi ki o dönemde boş albüm yoktur...
 • her an patlamaya hazır bir bomba gibi. rifflerinden sözlerine kadar her şeyiyle buram buram thrash kokan overkill albümü. albümde yer alan şarkılardan bir tanesi bile çalarken headbang yapmamak imkansız.

  şarkı listesi:

  1. mean green killing machine
  2. goddamn trouble
  3. our finest hour
  4. shine on
  5. the long road
  6. let's all go to hades
  7. come heavy
  8. red white and blue
  9. the wheel
  10. the grinding wheel

  yıllar geçiyor bu adamlar yaşlanmıyor arkadaş. it ain't never gonna stop!