şükela:  tümü | bugün soru sor
222 entry daha
  • ciddi anlamda türkiye düşmanı bir gazete. bu konuda şöyle bir örnek vereyim: bu gazetede yıllardır türkiye, yunanistan ve kıbrıs haberlerini helena smith diye rum bir kadın yazar. yunanistan ile kıbrıs'ı anladım da türkiye ne alaka? kadronuzda türk gazeteci çalıştıracak paranız mı yok? haydi diyelim yok, türkiye haberlerini yazdırmak için bula bula bize her anlamda düşmanlık gösteren bir ülkenin vatandaşını mı buldunuz? abd'yle ilgili tüm haberleri bir kuzey koreliye veya israil ile ilgili tüm haberleri bir filistinliye yazdırmak gibi bir şey bu. şimdi diyeceksiniz ki, "olsun, rum diye tarafsız haber yazamaz mı?" biz söz konusu olunca tabii ki öyle olmuyor. bu kadının taraflılığına şöyle bir örnek vereyim. mesela güney kıbrıs'ın mali sorunlarıyla ilgili bir haber yazar, fakat haberin en başına koyduğu fotoğraf kuzey kıbrıs'ı tamamen sefil gösteren bir fotoğraftır. fotoğrafı şöyle anlatayım: tahminimce kullanılmayan döküntü bir sokak bulmuşlar, sokağın da en ucuna geçip bütün o harabe halinin fotoğrafını çekmişler ve altına da kuzey kıbrıs diye yazmışlar, ki haberin kuzey kıbrıs ile alakası yok. böyle bir zihniyet yani. türkiye milyonlarca suriyeliye bakar, bu kadın "yunan kahraman göçmenleri boğulmaktan kurtardı" tarzı haberler yapar. türkiye kıbrıs'ta işgalci der, nerede türkiye'yle ilgili olumsuz yorum varsa onları retweet eder. tamam, kendi fikirlerine sahip olsun da neden türkiye'yle ilgili tüm haberler böyle birine yazdırılıyor? bunu gazetenin haber yorum kısmında gayet kibar bir dille sordum, mesajımı silmekle kalmayıp 10 saniyede üyeliğimi de sildiler. bu gazetenin ifade özgürlüğüne ne kadar değer verdiğini de bu tavırdan anlayabilirsiniz. ayrıca yorum kısımlarında türkiye ve türklere iftiralar, hakaretler yağdırılmasına göz yumar ama bu yalanları biraz çürütseniz sizin mesajlarınıza sansür uygular. kısacası ırkçı, sansürcü, iftiracı bir gazetedir. assange konusunda yalan yanlış haber yapıp rezil olmalarına da hiç şaşırmadım.