• başkanlık için gümbür gümbür gelen ali koç'u karalama maksatlı haberdir, kumpastır. büyük fenerbahçe'nin ali koç önderliğinde yükselişini, bir avrupa devi haline gelmesini istemeyen dış mihrakların oyunudur.

ahahahahahahah.

hadi lan yazın şu üsttekilere benzer bir şeyler siz de. ancak böyle savunabiliyorsunuz, yardımcı olayım dedim.

(bkz: günahların takımı fenerbahçe)
  • er geç adalet yerini bulacak...
  • iyi bir medya okur yazarı olarak söylüyorum, haberi büyük oranda trabzonspor'un avukatının kendilerine sağladığı döküman üzerinden ve onunla konuşarak yapmışlar gibi gözüküyor.

bu, haber yanlış veya yalan demek değil tabii ki. ancak eksikliği muhakkak.

gazetenin paylaştığı belgede özetle ebru köksal, infantino'ya yazıyor ve şöyle diyor:

"biz şikeye karışmış kulüpler için şu cezaları düşündük ve kurulumuz oylayacak:

- 2010/11 sezonunda verilen ödüllerin geri alınması.
    - ilgili ödüllerin hak edenlere teslim edilmesi.
    - tv gelirlerini iade etmesi
    - 2011/12 sezonu için 12 puan silme
    - süper lig kulüplerine 2 ila 10 milyon tl arası para cezası
    - ptt 1. lig kulüplerine 0.5 ila 2 milyon tl arası para cezası
    - avrupa kupalarına katılma hakkı elde ederlerse katılmamaları"

infantino cevap veriyor:

"ifade ettiğiniz cezalar uefa kriterlerine uygun. kaldı ki uefa bu konularda yerel federasyonlara karışmıyor. eğer bu cezalar uygulanırsa uefa ekstra bir yaptırım uygulamayacak. futbolun temiz tutulması konusunda işbirliğiniz için teşekkür ederiz."

mesele ise şu:

üstte yazılan yaptırımlardan en altta yazan hariç hiçbiri uygulanmadı.

infantino ise uygulanmamasına rağmen uefa nezdinde süreç başlatmamış gözüküyor.

haberin konusu ve dikkati çektiği nokta bu: infantino'nun söz verdiği işi yapmaması.

tahminim:

infantino ve tff, "yerel bağımsız mahkemeler fenerbahçe'yi akladı. bahsedilen cezalara ve uefa yaptırımına gerek görülmedi" savunması yapacak.

(not: fb'yi avrupa'dan men eden hatırlarsanız uefa değil, tff idi)

bu olayın infantino'yu götürme ihtimali yüksek, türkiye'de ise bir şey değişmez. değişirse "fetö'cü savcılar haklıymış" manasına gelir ki o noktaya gidilebileceğine zerre ihtimal vermiyorum mevcut atmosfer yüzünden.
  • herkes biliyor, herkes emin.
    dünya biliyor.
    ama bizimkiler halen kolluyor bu hırsızları.
    her sezon ittirerek yarışa dahil ediyorlar her türlü hırsızlığını sümenaltı ediyorlar
    şkenin üstünü kapatıyorlar
    yükselecek potansiyeli olan bir takım çıkarsa fenerin seviyesini geçmesin diye türlü oyunlarla aşağı çekiyorlar.
    zarar zarar zarar amk şikecileri sadece ülkeye zarar, başka bir şey değil.
  • 2010-2011'de her rakibi kendisine yatan trabzonspor tertemiz sampiyon falan degildir. sike yapildigini kabul edip bunu kabul etmeyen olayi tek tarafli goren bir taraftardir. buraya gelen fenerbahce'nin sampiyonluguna bok atanlar, kendi lehlerine hakem hatasi yapilinca susup baskasina yapilinca aglayanlardir. 2010-2011 sampiyonu fenerbahcedir, turkiye'de futbol maalesef ki boyledir, bunun sorumlusu da o sezon trabzona yatan galatasaray, 2 senedir hakemle sampiyon olup artislik yapan besiktas, kendisi de sike yapmasina ragmen hic konusulmayan trabzonspor dahil herkesdir.
  • ulan oynanan futbol zaten bok gibi bari şaibesiz olsaydı.

boğazına pislige boğulmuş baska bir ülke var midir insanlık tarihinde?
  • şaşırmadığım haber. haberde ortaya çıkan bilgileri zaten bir şekilde çoğumuz biliyorduk. türkiye'nin bugünki siyasi durumunda zaten herhangi bir ceza beklemiyoruz. önemli olan bu rezilliğin tüm dünya kamuoyunda bilinmesi ve haklılığımızın daha da belirginleşmesi. bu haber de bu konuda elimizi oldukça güçlendiriyor.

adettendir, 2010-2011 sezonu şampiyonu trabzonspor.
  • ulan ali koç o dönem ligden düşürün bizi dediğinde niye konuşmadınız ? biz zaten demedik mi olum bizi düşürün diye bizim ne suçumuz var ? onu geçtim, uefa yunanistanda karışmamışken, italyada karışmamışken burada bizim yargılanmadan bile olan bi olaya nasıl karışabilir ya ? yargılanma başlamamışken kafadan yapılan bi yargılamayla nasıl olur da fenere ceza aldırabilirsiniz ? hadi onu geçtim, bu dava sadece fenerbahçe davası mı amk ya? ulan şikeyi yaparken kimle yaptık lan biz ? biri kanıt diye ibrahim akın demiş. başka bi isim verebilir misin peki bana ? isim, takım, hakem... hatırlarsanız fenerbahçeyi 8 maçtan falan şike yapmış sayıyodunuz. e o zaman fenerbahçeyle birlikte o şike yapmış diğer takımlar da düşmeli değil mi? onu geçtim, beşiktaşın adı niye geçmiyor ? onlar da fenerbahçe kadar suçlanmadı mı ? onun da düşmesi gerekir. milyon tane daha şey yazılabilir bu davayla alakalı. o yüzden bütün olayı sadece fenerbahçeye yıkmayın.
  • ünal aysal’ın “bu ateş üfleyerek sönmez” sözünü akıllara getirmiştir.
hesabın var mı? giriş yap