şükela:  tümü | bugün
 • yönetmenliğini mike newell in yaptığı 2017 yılı yapımı ingiliz filmi. roman uyarlaması filmimiz, bir kadın yazarın 2 dünya savaşı anılarını yazmak için guernsey adasına gitmesini ve oradaki insanlarla ilişkilerini anlatıyor. görüntü ve sanat yönetimi oldukça başarılı hoş bir yapım.
  https://www.imdb.com/title/tt1289403/
 • netflix türkiye'de yayınlanmış, kitap uyarlaması, romantik-dönem filmi. başrol önce kate winslet'ın olmuş ama neyse ki winslet filmde rol almaktan vazgeçti daha sonra. winslet'ı severim ama lily james gibi genç bir aktris bu film için daha doğru bir seçim oldu. film vasatı aşamıyor, fakat onca oyuncuya rağmen james tek başına filmi sürüklüyor. hani o yıldız ışığı denen nane bu genç hanfendi de bolca mevcut bence. mekânları şahane, görüntü yönetmenliği başarılı, yer yer eğlenceli bir film. lakin vasatı da aşamıyor. klişelerle doldurulmuş bir film. neredeyse her sahneyi, her diyaloğu önceden tahmin edebiliyorsunuz. kötü diyemem ama akılda kalıcı bir tarafı yok. james olmasa, winslet olsa daha da çekilmez olurdu bazı eğlenceli sahnelerine rağmen.
 • bu sene izlediğim en güzel film. benim oyum 10 üzerinden 10.

  bir sahnede almanlar adayı işgal ederler izleyen yaşlı bir ingiliz biz bunları 1918 de yenmemis miydik? ne yaptık da bu hale geldik dedi. içim acıdı. şu an ülkemizin hali de farklı değil.

  ayrıca düşünsel tatmini, dostluğun önemini çok güzel anlatıyor. başkası için sıradan benim için başyapıt.
 • özlenen hayatlardan, geçmişin kalitesinden çeşitli mesajlar almanızı sağlayan, konu itibariyle gayet yeterli denilebilecek bir film.

  ayrıca dönem halkının kendi diline hakimiyeti, çocuğundan yaşlısına iletişim becerisi yüksek bireylerin bulunması kendi ülkem adına bir kez daha üzmüştür.
 • mektuplardan olusan sirin bir kitaptir. filmini gorunce hemen atladim. film kitabi olabildigince yansitmis. keyifli, sicak, mutlu bir film olmus. oyuncu secimlerini de ayrica begendim.
 • ismindeki o tatlılığı, yakınlığı filmde de aynı şekilde veren film. (bkz: guernsey) adasına insanın gidesi, orada yaşayası geliyor. lily james bu film için çok güzel seçilmiş. o karakteri çok güzel aktarmış izleyiciye. ayrıca kitaptan uyarlanmış bir filmdir. kitabı okumadığım için yorum yapamam ama filmdeki ortam o güzel aktarılmış ki insan bunun bir kurgu olduğuna inanası gelmiyor.