şükela:  tümü | bugün
 • 1923 yapımı, william farnum ve doris may'in başrollerini oynadığı, western film*.
 • gregory peck abimizin oynadığı bir western idi, yıl 1950'ydi ve ben henüz babamın taşaklarında bile değildim.
 • hbb tv'nin kapanmasına yakın zamanlar seyrettiğim galiba bu film idi.seyirlik bir westerndir.hızlı silahşörlüğü ile nam salmış kovboyumuz gittiği her kasabada arkasından onu merak eden kötü kovboyları çektiği için fazla barınamaz.sonunda yemin eder silahı bırakır,sevdiceğinin yanına gider bu seferde kasabanın maskarası olur,ama eline silah almak zorunda kalacak olaylar olur.
 • "firarilerin uzmanı olmuşum
  bütün istasyonlarda adım durur
  beni bir çocuk bile vurur"

  gregory peck nasıl karizma bi adamsa, jimmy ringo(aka johhny ringo) nasıl cool bi silahşörse, bu da öyle şahane bi western. peak'ini sona saklayan, minimal tayfadan, silahşörün derdini anlatan bi film the gunfighter. yönetmeni henry king, senaryosu ise andre de toth. iki şahsın da nevi şahsına münasır westernlerini görüp ettik(the bravados, day of the outlaw) iki filmde de baskın noiryen hava the gunfighter da da hissediliyor. kasabasına seneler önce geride bıraktığı oğlunu ve oğlunun anasını görmeye gelen, ünlü bi silahşör olmanın tüm yükünü omuzlarında taşıyan bi adam the gunfighter. peşinde öldürmek zorunda kaldığı bi gencin abileri, girdiği kasabada kendisini öldürüp isim yapmak isteyen gençler, pencerelerde kendisinin değil lakin isminin öldürdüğü adamların akrabaları. tüm bı sıkışmışlık içinde adam manitasını ve çocuğunu görmek gergin bi bekleyişe giriyor, bizi de davet ediyor. siyah beyaz westernler daha stil sahibi gelir bana, gunfighter'da o şekil. işin içine renk girince studyo daha bi hissediliyor sanki.
  ha jimmy ringo kim derseniz, tombstone'da doc holiday'in bardak salladığı cengaver deyiveririm hemen. wyatt earp, ike clanton falan hep yakının da bir yerlerdedir vefakat bu filmde yoklar.
  aile albumleri için şöyle alalım olmassa;

  https://www.youtube.com/watch?v=-vm6dzcadts

  "ölmek istiyorum sevgilim, ölmek, ölmek
  sağ kalırsam affet"
 • ayrıca canımız ciğerimiz ron swanson*'ın seslendirdiği mükemmel bir kısa film.

  yalnız bir kovboy kasabadaki bara girer. dışses olayı anlatmaya başlar. yalnız şöyle ufak bir problem vardır: dışses'i bardaki herkes duyabilmektedir.

  http://www.shortoftheweek.com/…6/23/the-gunfighter/
 • az önce izlediğim mükemmel bir kısa film. herkesin sırları vardır ama bu sırlar bir dış ses tarafından dışa vurulursa ne olur? oldukça hoş bir kısa film olur...
 • değişik bir konuya temas etmiş, zeka dolu, western tarzı kısa film.

  klasik bir kasaba ortamında kovboyun teki bara girer ve ağır ağır ilerlerken birden dış ses konuşmaya başlar;
  ''yorgun kovboy barda ilerler. cheyenne'den beri yürüdüğü uzun yollar onu yormuştur.'' diye girer mevzuya ve kovboyun aklından geçen her şeyi, dahası onu vurmak isteyen kardeşlerin ne yapacaklarını ve giderek bardaki herkesin sırlarını açıklar.
  zeki kovboy dış sesin niyetini anlamıştır ve gereken önlemi aldığını zannettiği anda dış sesin son kozunu henüz oynamadığını fark eder fakat çok geç kalmıştır.

  toplum içinde sırlarıyla dolaşan insanların düşündükleri ve sırları ifşa edildiğinde, maskeleri sıyrılıp çırılçıplak gerçeklikle yüzleştiklerinde neler yaşanabileceğine dair düşüncelere gark etmiştir.
 • akla the stanley parable'ı getiren eğlenceli kısa film.
 • (bkz: five grand)
 • internete 1.5 saatlik film önerileri diye arattım onedioda 1. sırada bu film çıktı. bu kadar da kısa film izlemeyi istememiştim. *
hesabın var mı? giriş yap