şükela:  tümü | bugün
  • benim için yaşayan en önemli 3 deha/ yönetmenden (auteur) biri olan chan-wook park'un cannes 2016'da yarışacak son filmi. bazı kaynaklarda filmin ismi agasshi olarak geçiyor bu arada. meraktayız elbet.

yaynlanan ilk fragmana buyrun the handmaiden
  • sarah waters'ın fingersmith romanından uyarlama. bbc yapımı dizisi de çevrilmişti.
  • henüz izlediğim film.

senin yapacağın işi sikiyim chan-wook park

(bkz: reserved)
  • asıl adı ah-ga-ssi olan film.

(bkz: ah-ga-ssi)
  • chan-wook park 'ın izleyenler için, şehveti doruklarına kadar yaşattığı muhteşem filmi. nasıl bir entrikadır öyle... filmde yönetmen insanın içine girip bütün (kötü) özelliklerini, perdenin karşısın da duran izleyicinin suratına fırlatıyor.

değerli yönetmen filmi izleyenler için ıslak pipi ve kuku bırakmamak için ant içmiş gibi...
  • sanat eseri bu film. sanat nedir deseler bu filmi söylerim. sanat böyle bi şey. mükemmel.
  • chan-wook park, erotik gerilim olayının altından çok iyi kalkmış diye düşünüyorum. filmdeki 2 kadın karakterin arasındaki kimya, başarılı oyunculuğun da katkısı ile, arada bir nefesinizi tutmanıza neden oluyor. hikayenin her seferinde reset atıp, bambaşka bir twist ile tekrar başlaması ise park'ın hikaye anlatımı konusunda yeni bir seviyeye ulaştığını düşündürüyor. üstelik filmin kadın cinselliği üzerine erkek bakışı ile ilgili söyleyecekleri de var.
    film hakkındaki ayrıntılı incelememe buradan ulaşabilirsiniz:
    https://jeandrocoen.blogspot.com.tr/…3-ahgassi.html
  • orjinal adı ah-ga-ssi olan 2016 model bir chan-wook park filmi. benim gibi güney kore sineması hayranları için güzel bir deneyim.
    chan wook parkı old boy'dan (bkz: oldeuboi) bilenler bilir. o enteresan bakış açısı son bir kaç filminde silikleşmeye yüz tuttuysa da bu bir yeniden dönüş filmi olabilir.
    karmaşık ilişkiler, tabu deviren hareketler ne ararsan var.
    minik bir spoiler vermeden edemeyeceğim sanırım;

--- spoiler ---

lezbiyenli film yapmışlar!
    --- spoiler ---

imdb 8.1 sevap point vermiş...hmm neden olmasın.
  • bizim köye filmekimi gelmiyor diyen arkadaşlar, altyazısı malum ortamlara thracian82'nin katkılarıyla düşmüştür
  • mesela suicide squad gibi bir zırvanın 325 milyon dolar hasılat yaptığı amerika'da bu filmin sadece 1.4 milyon dolar hasılat yapması, size recep ivedik filmlerinin başarısını anımsatmış olsa gerek... ne yapsak bilemiyorum...