şükela:  tümü | bugün
 • benim için yaşayan en önemli 3 deha/ yönetmenden (auteur) biri olan chan-wook park'un cannes 2016'da yarışacak son filmi. bazı kaynaklarda filmin ismi agasshi olarak geçiyor bu arada. meraktayız elbet.

  yaynlanan ilk fragmana buyrun the handmaiden
 • sarah waters'ın fingersmith romanından uyarlama. bbc yapımı dizisi de çevrilmişti.
 • henüz izlediğim film.

  senin yapacağın işi sikiyim chan-wook park

  (bkz: reserved)
 • asıl adı ah-ga-ssi olan film.

  (bkz: ah-ga-ssi)
 • başrol kim min hee'nin şu an 30 yıldır evli olan yönetmen hong sang soo ile yasak aşk skandalı yaşamasının daha çok konuşulduğu filmdir. bazıları eğer bu skandal olmasaydı, filmin aktris için büyük bir dönüş noktası olabileceği düşüncesindeler, ne kadar doğru bilemeyeceğim, oyunculuk tarzını pek sevdiğim birisi değil nitekim. bir de bu hanım ablamız kore'nin en yakışıklı erkeklerinden biriyle de çıkmıştır (bkz: jo in sung) gerçek hayatta çok etkileyici ve seksi biriymiş, baktığı erkek kurtulamazmış diyorlar bir de.

  (bkz: bilmem ben öyle duydum)
 • --- spoiler ---

  birinci bölümün sonunda koreli hizmetçiyi tımarhaneye bırakma sahnesinde içimden vay bee orospuya bak sen dedim. filmin başından beri o sinsi bakışların altında böyle içten pazarlıklı bir karakterin yattığını biliyordum zaten. o japonun hiç de masum, hiçbir şeyden habersiz bir malikane kadını havası yoktu halinde. o çekik gözlerindeki ifade, tam da orada anlamlandı benim için.. filmin ikinci yarısı ise başka bir açıdan şaşırttı beni. üçüncü kısmı beğenmedim, hiç olmasaymış ve açık uçlu bıraksalarmış daha iyi olurmuş. koreli hizmetçiyle japon karı kaçıp sonsuza dek mutlu mutlu sevişiyorlar (?) koreli adam ve amca ise cıva zehirlenmesiyle ölüyor ve kimse peşlerine düşmüyor yani. bitişi aynı tanzimat dönemi romanlarının aptal sonları gibi. izleyin, izlettirin, güzel ama. kitliyor.
  --- spoiler ---
 • chan-wook park 'ın izleyenler için, şehveti doruklarına kadar yaşattığı muhteşem filmi. nasıl bir entrikadır öyle... filmde yönetmen insanın içine girip bütün (kötü) özelliklerini, perdenin karşısın da duran izleyicinin suratına fırlatıyor.

  değerli yönetmen filmi izleyenler için ıslak pipi ve kuku bırakmamak için ant içmiş gibi...
 • sanat eseri bu film. sanat nedir deseler bu filmi söylerim. sanat böyle bi şey. mükemmel.
 • chan-wook park, erotik gerilim olayının altından çok iyi kalkmış diye düşünüyorum. filmdeki 2 kadın karakterin arasındaki kimya, başarılı oyunculuğun da katkısı ile, arada bir nefesinizi tutmanıza neden oluyor. hikayenin her seferinde reset atıp, bambaşka bir twist ile tekrar başlaması ise park'ın hikaye anlatımı konusunda yeni bir seviyeye ulaştığını düşündürüyor. üstelik filmin kadın cinselliği üzerine erkek bakışı ile ilgili söyleyecekleri de var.
  film hakkındaki ayrıntılı incelememe buradan ulaşabilirsiniz:
  https://jeandrocoen.blogspot.com.tr/…3-ahgassi.html
 • orjinal adı ah-ga-ssi olan 2016 model bir chan-wook park filmi. benim gibi güney kore sineması hayranları için güzel bir deneyim.
  chan wook parkı old boy'dan (bkz: oldeuboi) bilenler bilir. o enteresan bakış açısı son bir kaç filminde silikleşmeye yüz tuttuysa da bu bir yeniden dönüş filmi olabilir.
  karmaşık ilişkiler, tabu deviren hareketler ne ararsan var.
  minik bir spoiler vermeden edemeyeceğim sanırım;

  --- spoiler ---

  lezbiyenli film yapmışlar!
  --- spoiler ---

  imdb 8.1 sevap point vermiş...hmm neden olmasın.