şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1546 entry daha
  • 4. sezonu da bitirdikten sonra yüreğime oturan öküzle beraber yazmaya geldim. ben böyle ruh emici, depresyona sokan ağır bi dizi daha görmedim ama bundan manyak gibi de zevk alıyorum. görüntü yönetmeninin ellerinden ayrı öperim her bölüm sinema tadında.
  • 4. sezon finalini geçen gün izledim ve bir kaç gündür içimde muhasebesini yapıyorum. "altı üstü dizi ya saçmalama" diyebilirsiniz ama gerçek hayata göndermeler yapan, taşı gediğine oturtan bir kurgu bu.

adalet isteği!!! altı üstü sana haksızlık yapanların kanunlar aracılığıyla layığını bulmasını istiyorsun.
    üstelik bu tecavüz, işkence, adam kaçırma gibi suçlar...
    pamuk gibi insanı bile ne hale getirir. böyle travmatik olaylar yaşayanların hayatına devam ederken iki seçeneği var. ya intikam duygusuyla güçlenecek; ya pasif, ezik bir tip olacak. june bu karaktere kolay evrilmedi. müthiş bir güç, müthiş bir özgüvenle çok şey başardı. çok düşündüm o vahşet sahnelerine gerek var mıydı diye. tecavüzcün, işkencecin, çocuğunu kaçıranlar,hayatını mahvedenler, seni köle ilan edenler hak ettiği cezayı almıyorsa insan bir noktada gerçekten bir canavara dönüşebilir.

bariz kilo artışı var ama elizabeth moss buna takar mı? kemerli burnu, sivri çenesi, yakın çekim cilt lekeleri, çok fazla olan selülitleri mükemmel oyunculuğuna engel olmuyor. kendini olduğu gibi sevip, normal olanı gösterdiği ve özgüveni için kendisini ayrı tebrik ediyorum. beden olumlama hareketine çok güzel öncülük etmiş oluyor.
  • --- spoiler ---

benim fred için beklediğim son bu değildi, ben daha uzun süre acı çekmesini bekledim. evet çok korktu ama daha uzun sürmeliydi cezası bence, bu intikam tam içime sinmedi bilemiyorum. ayrıca june'un içinin soğuyacağından da emin değilim, serena'dan da intikamını alacak muhtemelen ama yine de yeterli olmayacak. o noktadan sonra ne yeterli olabilir ki? bu kadınlar arasında moira'nın olmaması da ayrıca dikkat çekici, başından beri öfkeden uzak durmaya çalışıyor canım benim. 5.sezonda bu tavrında değişiklik olacak mı merak ediyorum.
    --- spoiler ---
  • yıllardır başlamayı düşündüğüm ama bir türlü başlamadığım dizi.